Zeeuwsche Sport No. 38 VRIJDAG 17 FEBRUARI 1933 1211 \#9sr-' De eindstrijd om de onderste plaats te ontkomen woedt nog steeds voort in de Zuidelijke eerste klasse. B.V.V. herstelt zich, terwijl Middel burg voortgaat met steeds te verliezen. Nu was het weer N.O.A.D., dat den Middelburgers twee puntjes ontfutselde, door een 21-overwinning. De Bos sche degradatie-candidaten deden het iets beter door van het lang niet zwakke LONGA een puntje mee naar huis te nemen. Hierdoor heeft B.V.V. haar aanvankelijken achterstand op Middelburg strijd nog eenig voordeel oplevert, doch de beide uit-wedstrijden ge ven al zeer weinig kans. P.S.V., dat zijn kampioenschap door en kele nederlagen bedreigd ziet, zal er a.s. Zondag alles op zetten om te winnen en het is niet anders te verwachten, dan dat het gelukt. Wie ook degradatie-wedstrijden moet spelen, het zal lang geen gemakkelijke taak zijn de plaats in de eerste klasse te handhaven. De tweede klassers, welke in aanmerking schijnen te zullen komen voor deze wedstrijden, zijn tegenstan ders, die lang niet te onderschatten zijn. Zoo staat het wel vast, dat Hero, met thans 0 punten voorsprong op haar naaste concurrente Vlissingen, de kampioenstrui zal aantrekken. In 2 B valt er nog weinig van te zeggen, al heeft V.V.V. te Venlo dan ook twee punten voorsprong op Helmond, de kampioenen van het vorige jaar. Juliana staat in de tweede klasse C tamelijk veilig bovenaan en spreekt naar onze meening straks in de promotie wedstrijden een flink woordje mee. De hechte Middelburgsche verdediging heeft tegen N.O.A.D. goed werk verricht, maar laat Middelburg niet vergeten, dat het de aanval is, die de punten moet maken en dus de overwinningen behalen. In dien aanval passen slechts vlugge spelers, die elk mo ment van den strijd hun hersens ter bescnikking hebben. Dat hiermee resultaten bereikt kunnen worden, bewc:es de jongste speler uit het aanvals- quintet tegen N.O.A.D., toen hij het eenige Mid delburgsche doelpunt letterlijk en figuurlijk met omgezet in een voorsprong van één punt. Mocht het protest Eindhoven contra B.V.V. uitvallen in het voordeel van Eindhoven, dan kwamen beide ploegen in puntenaantal weer gelijk. Naar onze meening evenwel zal het B.V.V. wel gelukken meerdere punten uit te loopen en het zou voor de Middelburgers wel erg gelukkig moeten loopen, willen zij van het spelen van degradatie-wedstrijden verschoond blijven. Er blijven nog drie wedstrij den te spelen n.l. uit tegen N.O.A.D. en P.S.V. en thuis tegen Willem II. Misschien, dat de thuiswed- Te Arnemuiden werd Zaterdag een nieuw voetbalterrein geopend. Hiervoor bestond in plaatselijke kringen groote belangstelling. Op onze kiek biedt de bezoekende club van Nieuwland bloemen aan zijn „hoofd" maakte. Vorige week had Vlissingen nog een kans op het kampioenschap, doch thans is die kans o.i. door de fiksche 41-nederlaag tegen Dongen ver verkeken. Er is nu weer een mooie kans voor Terneuzen om met Vlissingen gelijk te komen. Daar zullen de Terneuzenaren ongetwijfeld fel voor strijden. Er zijn evenwel nog meer gegadigden voor de tweede plaats en zoodoende kunnen wij nog een spannende race om dezen eervollen rang tegemoet- zien. In de onderste regionen spant het ook nog, daar Baronie, Mevo en Alliance niet veel verschil in punten hebben. Baronie staat er het beste voor, terwijl Mevo, al staat 't dan niet onderaan, op het oogenblik nog aan het kortste eind trekt. De grootste verrassingen van den laatsten Zondag bracht de derde klasse A, waar wij twee kampioens pretendenten een nederlaag zagen toebrengen, n.l. Hulst en De Zeeuwen, die resp. met 53 en 10 verloren van Terneuzen 2 en Vlissingen 2. Axel is er het beste mee en zal wel oppassen geen punten meer te verliezen. Goes handhaafde zich door van Dosko 2 te win nen met 53, terwijl Hansweert verloor van Nw. Borgvliet met 30. De eenige wedstrijd van eenig belang is a.s. Zondag op het Goes-terrein, n.l. Goes-Hansweert. Een overwinning voor Goes is wel te verwachten, doch verrassingen zijn niet uitgesloten. Het nieuwe voetbalveld der Eiland Boys. Mejuffrouw Dorleyn doet den aftrap bij den wedstrijd, welke ter gelegenheid van de opening van het nieuwe terrein werd gespeeld De Eiland Boys kwamen Zondag ook al in het gelukkige bezit van een nieuw veld. Gastheeren en bezoekers poseeren voor onzen fotograaf na de huldiging. Middelburg weer geklopt, ditmaal door N. O. A. D. Spelmoment uit deze meer spannende dan fraaie match. Een afgeslagen aanval op 't Middelburgsche doel.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27