CARNAVALCOSTUMES 1234 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 No. 39 een weet, zegt een van onze Hol- landsche ko mieken zeer terecht. Hoe wijder de rok, des te grappiger het geheel zal zijn. Wij raden daarom eventueelen „fruitvrouw- tjes" aan vele onderrokken te dragen. Bij voorkeur in die ouderwetsche modellen van gesteven ka toen met breedc kantstrooken. De heu pen kan men door middel van kussentjes of een rol watten of kapok een weinig verzwaren. Een scheiding in het midden van het haar en grappige ronde blosjes op de wangen zullen het geheel een vroolijk en pittig aanzien geven. Heeren met komischen aan leg zullen zich zonder twijfel tot fig. 3 aangetrokken voe len. Voor de broek neme men een of andere opzichtige, ge streepte of geruite stof. Voor het jasje kieze men groen la ken of flanel met plat wit piqué kraagje en roode das, versierd met groote witte nop pen. Laatstgenoemde zal men op de stof moeten naaien of schilderen. Veel te ruime witte hand schoenen en een gele pruik waarop een of ander mal hoedje rust, zullen 'n amusant cachet verleenen. Dames die eenige dagen geleden met de vraag tot een jong Spaansch vrouwtje wendde en mij liet uitleggen, hoe men dit vraagstuk gewoonlijk in Spanje oplost. Ziehier het antwoord Het haar wordt van achter in het midden ge scheiden. Aan weerszijden van de scheiding wordt een lok haar met een vetertje (vlak tegen de hoofd huid) stevig vastgebonden (Zie fig. A). Vervolgens wordt tusschen de twee verkregen steunpunten, door middel van haarspelden, een streng valsch haar of een wollen vlecht bevestigd, waarin de kam gestoken kan worden (fig. B.). Draagt men over de kam een mantilla, dan is het onnoodig het hulpmiddel te maskeeren. In het andere geval zal men den onderkant van het kapsel met een paar groote bloemen moeten be dekken. Bij nader inzien is de oplossing van het probleem dus niet zoo héél ingewikkeld en naar men zegt stevig en betrouwbaar, zoodat men een geheelen avond kan dansen zonder angsten uit te staan om kam of mantilla te verliezen. ,,'t Is maar MARGUERITE HAGEDOORN. Opnieuw is Zijne Hoogheid Prins Carnaval in aantocht en menigeen met de voorbe reidselen, die de aanstaande gecostumeerde feesten en bals met zich brengen, in vollen gang. Men heeft de lappendoozen voor den dag gehaald, de kleerkisten op zolder van boven tot onder grondig doorsnuffeld Er wordt geknipt, gepast, gemeten.... en stil letjes genoten bij het vooruitzicht aanstonds ge heel onherkenbaar te zijn en vrienden en.verwan ten heerlijk om den tuin te leiden. Voor degenen, die dit jaar nu eens niet met oude lappen te werk willen gaan maar in een spiksplin ternieuw costuum voor den dag willen komen, ont wierpen we een viertal niet al te ingewikkelde pakjes, welke wij hierbij reproduceeren. Fig. 1. brengt 'n Russisch costuum in beeld. Wij dachten de laarzen rood, de pantalon groen en het hesje uitgevoerd in geel of oranje satinet, afgezet met een veelkleurig wollen galon. Het mutsje ver vaardigd van grijs, wit of zwart imitatie astrakan met rooden bol. Degenen die niet zoo buitengewoon slank zijn en wegens gebrek aan geld of tijd niet zoo heel veel werk van haar costuum kunnen maken, ra den wij als „fruit-" of „bloemcnvrouwtje" naar het bal te gaan. Een wijde gebloemde cretonnen rok, een kleurig bloesje, een effen blauw schort, een aardig omslag doekje, een roode zakdoek voor het hoofd en een mandje met wat sinaasappelen of bloemen bchoo- ren tot de dingen, die men gauw genoeg bij elkaar heeft. er voor alles „knap" uit willen zien kunnen niet beter kiezen dan'n Spaansch costuum ir den geest van fig. 4. De sier lijke japon van wit of geel satinet, van onderen met zwarte kantstrooken versierd, de hooge kam, de zwarte mantilla en de traditioneele roode rozen zijn uiterst flatteus. Ook bij dit toilet is het dragen van meerdere on derrokken zeer aan te be velen. Een heel gelukkig ef fect zal men verkrijgen met een wijde onderjurk van stijf wit gaas, waar op men eenige strooken tarlatan naait en waarin men ter hoogte van de heupen een hoe"pel of vlechtwerk van laiton aanbrengt. Vele dames zullen zich ongetwijfeld afvragen hoe men een hoofdtooi, gelijk den hier bij afgebeelde, op 'n page kopje kan bevestigen. Ook ik heb dit meer dan eens gedaan, totdat ik mij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18