No. 39 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 1239 Dikwijls nam Lilienthal vanaf heuvels proeven met zijn kunstmatige vleugelsmislukking deerde hem niet steeds begon hij weer een nieuw en verbeterd model. Lilienthal was o.a. de uitvinder van een bouwdoos met steenen, een voorlooper van de latere stalen bouw- en constructiedoozen. Qustav Lilienthal is een man, die zoo sterk in zijn eigen plannen en ideeën geloofde, dat alle ontwikkeling der techniek en alle tegenwoordige instrumenten en machines en wij kunnen ons tegenwoordig daarover toch nog wel eens verbazen hem niet overtuigd hebben van de superioriteit dezer vindingen boven zijn eigen werk. Hij zag dagelijks de sterke en veilige vliegtuigen opstijgen en gelooft niettemin, dat de oplossing van het vraagstuk der luchtvaart gegeven wordt door zijn eigen con structies, een instrument met vleugels waarmede men werkelijk vliegt, zooals de vogels met hun vleugels vliegen. Tot aan zijn dood (hij is kortgeleden overleden) heeft hij verkondigd, dat het er niet om ging, in een gemakkelijk vervoermiddel te zitten, dat door een motor werd voortgestuwd, maar dat het vlieg-probleem pas is opgelost, wanneer de mensch zelf vleugels heeftdaarmede is hij dus blijven staan op de allervroegste plannen en proeven die de mensch op dit gebied nam, en leefde hij in dit opzicht nog in den tijd, toen de mensch nog niet dacht aan motoren maar aan vléügels, en naar een tniddel zocht om zich precies als de vogels door de lucht voort te bewegen. Gustav Lilienthal aan den arbeid aan een van zijn laatste vlieg-tuigen met be weegbare vleugels, waar mede hij het vlieg-vraagstuk wilde oplossen. Op de Berlijnsche lucht haven had Lilienthal zijn werkplaats, zoodat hij gelegenheid genoeg had, de moderne vliegtuigen te bestudeerende ont wikkeling van het lucht verkeer schokte echter het vertrouwen in zijn eigen methode en con structies niet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23