Zeeuwsche Omroep 1240 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 No. 39 Als afscheid blijkbaar heeft de winter zich nog eens laten gelden en het landschap met een witte winter- wade bedekt. Boerderijtje nabij Heikant in de sneeuw. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Meliskerke, dat na eenige treffende speechen het raadslid K. op korte maar pakkende wijze afscheid van zijn collega's genomen heeft. Gelukkig bestaat de Melis- kerk jche raad alleen uit vroede vaderen en kan dus de bron der jalouzie gesloten blijven. Te Middelburg heeft de gymnastiekvereeniging „Achilles" haar tienjarig bestaan luisterrijk gevierd. Als sterkste toer vermeldt het verslag over de feestprogramma-afwerking, dat er bij monde van 'n mejuffrouw een groote medaille-kast werd aangeboden. Sport staalt ook de kaakspieren TJit Ovezande vernamen wij, dat de gemeenteraad aan een weduwe-zakenvrouw uit een nabijgelegen dorp vergunning heeft verleend om de radio-distributie-liinen door te trekken over den Borsselschedijk. En nu wordt er nog wel eens beweerd dat 'n weduwe uitslui- sluitend aan het kortste lijntje trekt Onze Goesche correspondent bericht, dat een inspecteur uit de Amsterdamsche Artis op 'n lezing het voortdurend over onze mede-dieren had. Volgens loopende geruchten is deze neer zóó populair in den Dierentuin, dat de papegaaien bij den ingang hem altijd begroeten met „geachte collega 1" Te Biggekerke, zoo verluidt het, heerscht veel roodvonk. Alle stieren zijn uit voorzorg geblinddoekt Men schrijft ons uit Wolfaartsdijk, dat er op het kruispunt bij bakker Verboom eeh aanrijding heeft plaats gehad tusschen twee auto's. Belangstelling enorm, maar geen persoonlijke ongelukken. Cf er toch ook veel goede menschen op Wolfaartsdijk Te Burgh in Haamstede is een moedercursus geopend, die, naar men ons mededeelde, een enorme belangstelling trekt. Zeker zooiets van als „Er bleef geen oude vrouw bij haar spinnewiel Aan 't gemeentebestuur van Westdorpe is door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. een subsidie van f ioo verleend voor het verbeteren van de bocht in den Everdamschen dijk. 't Ontbreken de hoopt men van den Keuringsdienst van Waren te krijgen. Daar voelt men namelijk ook veel voor bocht-bestrijding l In den Arnemuidenschen raad heeft een vroede vader er op aangedrongen om enkele gemeentenaren, die in verregaanden staat van vervuiling verkeeren, eens geducht op te knappen. De burgemeester voelde er niet veel voor. Nu wil men informeeren of er geen genootschap bestaat ter bevordering van landelijk- en dorpsschoon Men meldt ons uit Middelburg, dat twee brandweerlieden zich met rookmaskers toegang verschaft hebben tot een kelder- pand in de Bellinkstraat. Vervroegde vastenavondstemming Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren Honderden meeuwen blijken ook onaangenaam verrast door de sneeuw en zoeken naar voedsel. De besneeuwde straat St. Jansteen-Koewacht. Een oogenblikje rust. ~Een onderdeel der oude Hulster brand spuit doet nu nog dienst bij het repa- reeren van straten, maar vervoert toch nog water. aangeschaftis paarden, die hij voor den daat van het merkwaardige spai Een vrachtrijder uit Gapingedie voor ver van zijn vrachten een auto had weer teruggekeerd tot zn span toe ingerichten auto spant. Foto i op de markt te Middelburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24