Sport van Zondag ^r'rp- No. 39 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 1243 De Breda-keeper toont zijn kunnen in den voetbalwed strijd tusschen Vlis- singen en Breda. Vlissingen klopt Breda met 31 Een corner op 't doel van Breda. doel van de gymnastiek, een doel, dat men tracht zonder zijpaadjes in te slaan te bereiken. Als er iets is, dat dezen avond onomstootelijk bewezen werd, dan is het wel de goede leiding welke door de heeren gebroeders Sturm en Taal gegeven wordt.Het schijnt soms een nadeel te zijn, dat leiding gegeven wordt door actieve sportsmen. Dit blijkt hier niet het geval te zijn. Alles werkt hier samen en men krijgt op die wijze een goede uitwisseling van krachten en ideeën. De leiders worden eigenlijk door hun eigen leerlingen zelf in de goede richting gebracht, zonder de touwtjes zelf kwijt te raken. Men voelt dat het beste aan, wanneer men de heeren van Wilhelmina op hun uitvoeringen ziet werken, waarbij de leiders hun deel geven. De heeren-afdeeling is nog steeds de beste van de vereeniging. Allen werken met animo, van de besten tot de minder goeden. Het is niet mogelijk al hun prestaties te bespreken en op den voet te volgen. Genoeg is het te zeggen, dat vaak met den noodigen moed en durf werd gewerkt. Er zat vaart in hun werk, terwijl het aan „krachtig" optreden vaak niet ontbrak. Enkele nieuwe gezichten waren er in de heeren-afdeeling en wij verwach ten er volgend jaar weer nieuwe te zien. Hoewel de jongensafdeelingen niet veel voor het voetlicht kwamen, was in die enkele nummers toch te zien, dat er eenigen onder zijn, wien het aan moed en handigheid niet Wilhelmina", de bekende Mid- delburgsche turnvereeniging, welke meer en meer de oe- laitgstelling gaat wekken van allen, die op eenigerlei wijze bij de gymnastiek- beweging betrokken zijn, gaf vorige week haar jaarlijksche uitvoering. Wij hebben het ten aanzien van de uit voeringen van „Wilhelmina" al meer gezegd, zij vervelen niet. Gymnastiek- uitvoeringen staan bekend om hun saaiheid voor den toeschouwer. Niet alzoo die der' vereeniging „Wilhel mina". leder nummer brengt weer iets anders en men is steeds weer benieuwd naar wat het volgend nummer voor verrassingen brengen zal. Verwacht niet, dat een gymnastiek-uitvoering u de sensatie brengt, die iedere voet balwedstrijd geeft. Neen, maar wij moe ten ook het doel van deze sporten niet meer gelijkstellen, al was dit dan ook oorspronkelijk wel 't zelfde. Door voortdurende oefening te komen tot opvoering van onze volkskracht, het huisvesten van een gezonde ziel in een gezond lichaam, dat toch is het De doelman van Hero onderbreekt één der vele aanval len van Terneuzen. Terneuzen bewees Vlissingen een goeden dienst door de 102 overwinning op Hero. Dobbelaar passeert de Hero-verdediging. Nog een moment uit den wedstrijd Vlissingen tegen Breda. De Breda verdediging wordt in moeilijkheden gebracht. Terneuzen slaat de aspirant kampioenen met 102. Een der Hero-doelpunten. ontbreekt. Twee factoren, die ongetwijfeld noodig zijn om de plaatsen van hun oudere medeleden naar behooren later te vervullen. Het „kleine goed" heeft voor de vaders en moeders in de zaal gedemonstreerd wat zij al kunnen. Wij weten niet aan welken kant van den orkestbak men het meest genoot. Het is misschien niet galant de dames tot het laatst te bewaren, doch wij hebben dit gedaan, om dat dezen wel de beste prestaties geleverd hebben in .vergelijking met den tijd. dien zij oefenen. Daar op wilden wij eens speciaal wijzen om aan te toonen wat door gestadige en ernstige oefening te bereiken valt. Dit moest aan het slot van ons artikel een opwekking worden voor allen, die meenen het zonder oefening te kunnen bereiken. De dames-afdeeiing be staat nog pas een goed jaar en dit was haar tweede uitvoering. De vooruitgang van deze afdeeling is wel hetgeen ons 't meest opviel. „Wilhelmina" kan op een goed geslaagde uitvoering terugzien, wat door de super deskundigen op gymnastiekgebied beaamd wordt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27