VROUWENLEVEN Rok en Blouse Verschillende Modesnufjes De allernieuwste Kapsels Het nieuwste ..hanekammen"-kapsel. zigingen voor verschil lende gelegenheden ge schikt kan worden ge maakt. Deze nieuwigheid bestaat uit een zóó hoog opgeknipten rok, dat er nog slechts 'n klein bovenstuk ter completeering van het toilet benoodigd is. Deze rok reikt opzij bijna tot aan de arms gaten, vanwaar hij met 'n punt omhoog gaat tot aan den hals. Van achteren heeft hij of wel eenzelfde omhoog gaande punt, ofwel 'n V-vormige insnijding. Het is duidelijk, dat zoo'n rok het pièce de résistance kan zijn van verschillende en sembles. Neemt men hem bijvoorbeeld zwart, dan heeft men een keurige namiddag japon, wanneer men het bovenstuk even eens zwart neemt, maar dan van afstekend ma teriaal fluweel bij zijde of wol bijv. Nog 'n sierlijker effect ver krijgt men, wanneer men, voor schouder stuk en mouwen, tule neemt, benaaid met smalle, fluweelen biais. De mouwen kunnen No. 40 dan wijd zijn met nauwsluitende manchetten in i het materiaal van den rok. ii Wordt het bovenstuk wit genomen, dan heeft het toilet weer feestelijker allure, terwijl de rok met 'n eenvoudig blousetje ook als 'n eenvoudig geheel zal aandoen. In plaats van één punt kan zoo'n rok ook twee punten hebben, welke op de schouders samenkomen vanwaar schouderbanden het geheel aaneenhouden. IN PLAATS VAN 'N MONOGRAM. Weet ge wat het allernieuwste modesnufje is op het gebied der zakdoeken? Men Iaat in een der hoeken van den zakdoek zijn eigen portret schilderen in plaats van er 'n monogram op te borduren. AMERIKAANSCHE AVONDKLEEDING. Voor dit nieuwe kapsel is het haar wit gebleekt waarbij enkele lokken donker gehouden zijn om dat witte nog sterker te doen uitkomen. In Amerika schijnen de dames meer en meer smaak te krijgen in mannelijke kleeding, en niet al leen voor sport. Onder de nieuwste Amerikaansche modeplaten vind ik 'n avondtoilet van zwart satijn 'n pantalon, met 'n soort smoking-jacquet over'n wit zijden vest, en 'n met satijn gevoerde cape, met omgeslagen fluweelen kraag. Een mode, die gelukkig wel in Amerika zal blijven en waarschijnlijk ook daar slechts door weinigen zal worden aanvaard. ROKKEN EN BLOUSES. Als we 't nog niet wisten dat rok en blouse in het nieuwe seizoen veel zullen worden gedragen, dan zouden de tegenwoordige mode étalages ons dat wel aan 't verstand brengen, want we zien overal 'n groot aantal blouses in allerlei uitvoeringen en soorten. Ter begeleiding van zoo'n blouse worden te Parijs veel nieuwe rokmodellen gelanceerd, welke alle meer of minder hoog zijn opgeknipt. Er zijn fraaie modellen in prinsessevorm, strak de taille omsluitend tot halverwege de armsgaten ongeveer, en andere, waarbij het opgeknipte stuk slechts ongeveer 'n hand breed is. Bij weer andere mo dellen is het gedeelte boven de taille apart aangezet, terwijl in de voorbaan van den rok 'n patte is aangeknipt, welke, versierd met knoopen, op het aparte taillestuk wordt vastgezet. Soms wordt het bovengedeelte van 'n nauwsluitenden rok van voren met knoopen gesloten. Ook de rok met bretels, van voren over elkaar gekruist en met knoopen op den rok bevestigd, is nog in de mode. De nieuwste bretelrok heeft 'n aangeknipt bovenstuk, 'n handbreed of meer boven de taille komend. Alle rokken zijn glad tot aan de knieën ongeveer, vanwaar uitvallende plooien of ingezette stukken ruimte verleenen. Héél modern en practisch is een ensemble, dat speciaal ontworpen is voor onzen tijd van bezuiniging, een ensemble, dat met slechts kleine wij- NIEUWE KAPSELS. Natuurlijk zoeken ook de modekappers telkens weer naar iets nieuws. En dat dat nieuwe vaak meer in het dwaze dan in het fraaie wordt gevonden, daarvan vinden we o.a. de bewijzen op deze pagina. Wat dunkt u bijvoorbeeld van 't krullen kapsel op onze eerste foto, dat door 'n hanekam werd geïnspireerd We krijgen 't, door de spiegel- foto, aan beide zijden duidelijk te zien en kunnen vast overleggen, of wij een der velen zullen zijn, die, naar men voorspelt, dit nieuwe kapsel in '33 zullen gaan dragen. Het kapsel van onze tweede foto mogen we toch zeker wel als 'n modedwaasheid beschouwen. Het in kunstige krullen gelegde haar is spierwit gebleekt, terwijl eenige lokken donker zijn gehouden om dat witte nog meer te doen uitkomen. Bij het derde meer eenvoudige kapsel wordt het haar van achteren door een veeren-ornament bijeen gehouden. Een enkele krul hangt over het voorhoofd neer. PAULA DEROSE. Een nieuw kapsel met veeren-garnituur.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18