Het paleis „La Seigneurie" dat tevens „ministerie van Financiën" is. Vaag gelooven wij nog wel aan die sprookjes- verhalen van prinsen en potentaten uit het verre Oosten, waarin verteld wordt van wreedheid en geluk, van wijze rechtspraak en van lage belastingen. In die onbekervde wereld van Azië liggen nog vele vorstendommen verscholen, waar de heer- schers op dezelfde wijze hun macht uitoefenen als duizend jaren geleden. Zij bepalen zelf hoe hoog de belasting zal zijn, die hun onderdanen moeten opbrengen, en in vele gevallen innen zij die nog bovendien zelf. Een volksvertegenwoordi ging is er onbekend. De heerscher, die meestentijds versierd is met een uitgebreiden en prachtvollcn titel, is baas in zijn eigen huis en er is in het heele Mevrouw Hatho- way. de heer- scheres over het eiland Sark, in de werkkamer van haar paleis „La Seigneurie". Het postkantoor op Sark. Telegraaf en telefoon onderhou - den de verbinding met de buitenwereld. Gedurende de win termaanden doet geen enkel schip Sark aan. De eenige, die op Sark duiven mag hou den. is „de koningin" land maar één meening, waarin de bevolking belang heeft te stellen; n.I. in de meening van Majesteit. Hoe onwaarschijnlijk het ook moge klinken, in het gedemocratiseerde West-Europa bestaan ergens nog van deze toestanden, althans er veel op gelijkende. Moge men zich in republieken en koninkrijken al, naar ieders aard, ver heugen of bedroeven over de verwor ding van het parlementaire stelsel,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 4