SCHE VEEVOEDER FABRIEK No. 40 De lijnkoeken worden gemalt waarvoor sterke schouders noodiy zijn ^-aeeland heeft weinig industrie, en de enkele grootbedrijven zijn te tellen. De meeste ontstonden tijdens of na den oorlog, toen bijna elke industrie goede vooruitzichten had. Als men echter ziet, wat daar nu van is overgebleven, dan komt men in de verleiding om te zeggeneen deel der industrie in Zeeland is dood, en een ander deel leeft zoo'n kwijnend bestaan, dat de toekomst niet zonder zorg tegemoet kan worden gezien. Toch, niet als ontmoedigden, niet als pessimisten willen we de toekomst zien. We gelooven, dat veel geschrijf in de kranten er toe heeft bijgedragen om den ondernemingsgeest bij zeer velen lam te slaan. Indien men eens jaargangen van 1931 en 1932 van ver schillende bladen doorneemt, en men leest de tallooze, eiken dag toene mende alarmeerende berichten over handel en industrie, dan is het zeker, dat, indien deze berichten alle op goeden grond waren aangenomen, thans geen enkel bedrijf meer zou leven, en wij allen reeds den honger dood zouden zijn gestorven. Er is een sterke overdrijving in de berichtgeving, en dit verwijt treft de geheele wereldpers. We zijn er verre van, om den wereldtoestand als rooskleurig te schetsen, daarvoor zou men een onverantwoordelijk op- timistischen blik moeten bezitten. Maar wel staat voor ons vast, dat er zeer veel wordt overdreven, en dat ^r ook op dit oogenblik in onze provincie een algemeen welvaartspeil heerscht, dat tot voor 25 jaren nog nooit was bereikt. We vergeten dan geenszins de werkloozenmisère, en al wat daaraan vast zit, maar ondanks deze treurige feiten zijn wij toch nog niet aan het einde onzer draag kracht geraakt. Waar alle economische deskundigen ronduit be weren, dat zij geen weg meer weten in den chaos van moeilijkheden, dien thans de wereld te zien geeft, daar durven ook wij geen oordeel vellen, maar, afgaande op ons ge zond verstand en op dat gene wat de nuchtere toeschouwer te zien krijgt, kunnen we gerust zeggen er moest een einde wor den gemaakt aan al de wanhoopsgebaren, die de ondernemers bang maken, en die tot gevolg zullen Eep last

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 8