Een kijkje bij 't drijfriemen stelsel boven in de fabriek. -ZEEUW G3ES de vijanden van het meel bestrijdendoen zelfs den wagen uitgeleide De viervoetige consu ment ruikt eerst eens voorzichtig. Je groote molenwaarin zware steenen rondwentelen. r4% om te weten, dat in 1931 ons land inzake het gebruik van oliekoeken aan de spits stond, waarna met 'n gering verschil Denemarken volgde. Het gebruik is dus vrij groot. De pro ductie is eenvoudig. De lijnkoekjes wor den vervaardigd uit lijnkoeken, die ge malen worden, en na vermenging met suikerstroopmelasse worden samengeperst in den vorm, dien de foto's te zien geven. Grondnotenkoekjes worden gemaakt uit grondnotenmeel, vermengd met dezelfde melasse. In overleg met de Vereeniging tot be vordering van de pluimveehouderij in Zeeland (V.P.Z.) heeft de fabriek sedert eenige jaren een hoendermeel van uit nemende kwaliteit in den handel ge bracht. De samenstelling daarvan stelt hooge eischen aan de grondstoffen, en wanneer men zijn eitje oppeuzelt, denkt men er niet aan, dat de prima kwaliteit is verkregen door de kippen te voeden met een hoendermeel dat bestaat_uit 20% extract-diermeel, 20% maïsmeel, 15% ger- stemeel, 10% erwtenmeel, 5% havermeel, 5% lucernemeel, 10% grondnotenmeel en 15% tarwezemelen of tarwegries. De Zeeuwsche Veevoederfabriek heeft een goeden naam, en levert zoowel in als buiten Zeeland. Haar producten staan onder voortdurende controle van 't Rijks landbouwproefstation voor Veevoeder- onderzoek te Wageningen. De V.P.Z. had tot voor kort de ge woonte, om in St. Maartensdijk legwed- strijden te houden, waarbij de hoender- meelproducten hun goede kwaliteiten konden toonen De resultaten waren bevredigend. Dit jaar is voor het eerst, en wel wegens de tijdsomstandigheden, van de wedstrijden afgezien. Hopelijk zal echter èn voor de pluim veehouders èn voor deze Zeeuwsche indus trie eerlang een goede, tijd aanbreken, die de prestaties voldoende beloont. De koeken komen „in vorm" nil de machine en worden verpakt. No 40 Even moeten ze toch allemaal op een plaatje hebben, dat niemand meer iets aandurft. Het deed ons in ver band met bovenstaande genoegen, eens een kijkje te kunnen nemen in de Zeeuwsche Veevoederfabriek, gelegen aan den Polderscheweg te Goes. Want dit bedrijf, hoewel niet zeer groot van omvang, en bovendien ook slachtoffer van de tijdsomstandigheden, slaat zich aardig door de vele moeilijkheden heen, en weet zich op gang te houden. De fabriek werd opgericht in 1918, en was toen een coöperatieve onder neming, die zich ten doel stelde, haar leden veevoeder te leveren, dat in dien tijd moeilijk, of in 't geheel niet, te krijgen was. Later werd het bedrijf omgezet in een N.V. en als zoodanig bestaat het nog. Het voornaamste product dezer onderneming zijn grondnoten- en murwe lijnkoekjes. Het is in dit ver band interessant

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9