Zeeuwsche Omroep No. 41 VRIJDAG 10 MAART 1933 1305 Hallo hallo Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Schouwen, dat het jaarlijksche strSfeest door de landbouwers van Burgh en Haamstede wederom is gehouden. Tientallen paarden werden op het strand tot pootje baden gedwongen. Het gejuich en de vreugde van ruiters en toeschouwers waren onbeschrijfelijk, bericht onze correspondent. Zeker uit dankbaarheid, dat men geen paard was en de voeten droog kon houden Aan de spiegelfabriek te Sas van Gent zijn vele arbeiders wegens slapte (bedoeld is blijkbaar bedrijfsslapte) ontslagen. In de ijdelheid der dames is het zeker ook al malaise Uit Vlissingen bericht men ons, dat een auto-ondernemer zijn bussen voorzien heeft van een film-apparaat, waarmee men beoogt des avonds de passagiers te amuseeren. Boven de Schelde zal men vroolijke rolprenten afdraaien: op de wegen in Zeeuwsch Vlaanderen vervalt men natuurlijk direct in een „schokkend" program. Wij vernamen uit Goes, dat van de plaatselijke concertzaal het plafond opnieuw gestucadoord moet worden. Er heeft namelijk een fanfare-concours van solisten, duetten, trio's en kwartetten in plaats gehad. Men seint ons uit Hulst, dat in verband met de Crisis-zuivel- wet bij verschillende inwoners door de marechaussee veertig emmers met gesmolten reuzel in beslag zijn genomen. Dit schijnt de eenige manier te zijn om zonder veel gevaar de gewapende macht haar vet te geven Voor de betrekking van gemeenteveldwachter te Koudekerke hebben zich 192 liefhebbers aangemeld. B. en W. schijnen niet van plan ze allen in dienst te nemen Doordat het personeel der diverse scholen te Tholen door de Spaansche griep is aangetast, heeft de jeugd vacantie gekregen. Al wat uit Spanje komt, is goed voor kinderen Met groote gestrengheid wordt in Zeeland door de kommiezen opgetreden tegen de overtreders van de Crisis-varkenswet. Te Sluis zijn verscheidene gemeentenaren tegen de lamp geloopen wegens het voorhanden hebben van ongemerkte zwijnen boven de tien kilo en te Middelburg is een knaapje geverbaliseerd, dat zijn spaarcenten bewaarde in een niet van den officieelen rijks- stempel voorzien steenen biggetje 1 Te Aardenburg zal de gasfabriek omgetooverd worden in een openbaar slachthuis. Zij, die dit vreemd vinden, hebben zeker nooit iets gehoord over gas-tronomie De laatste Zeeuwsche tol op een na, die te Wilhelminadorp, is gesneuveld. De tollenaars sterven finaal uit. Eenige farizeeën zijn er nog wel Een scheidsrechter, die niet aan ieder der twee voetballende clubs de overwinning had kunnen bezorgen, heeft te Vlissingen lijfsgevaar geloopen, zoodat de politie hem tot Middelburg toe moest beschermen. Waarom brengt men op de sportvelden ook geen onderaardsche nooduitgangen met veiligheidskleppen aan? Tot de volgende week, dames en heeren Brand te Vlissingen. Op Vrijdag 3 Maart ont stond te Vlissingen brand in een stal met hooi in de Pluimstraat. die in den beginne zich ernstig deed aanzien wegens het gevaar voor de omrin gende brandbare pak huizen. Door de brand weer werd het vuur ech ter spoedig bedwongen. Een kijkje van de agee- rende brandweer bij het rookende gebouw. Een groote menigte volgde de verrichtingen van de brandweer. Door burgemeester de Mul werd te Kruiningen aan den heer J. de Nooijer, wegens 40-jarigen dienst als gemeente-ontvangers de door Hare Majesteit de Koningin geschonken zil veren medaille uitgereikt, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in tegenwoordigheid van wet houders en ambtenaren ten raadhuize. De brandweer moest van rookmaskers gebruik ma ken. Een der brandweerlieden wordt „aangekleed" De heer J. Oele te Ierseke vierde Zaterdag j.l. zijn 40-jarig jubilé in dienst van de Oester-Maatschap pij Eendracht aldaar. Op Woensdag 1 Maart werd te Oostburg een keuringsdag gehouden van jonge volbloed stieren Een moment tijdens het keuren van een der gieren. Houttransport door het Kanaal van Zuid-Beve land. Een ongewone sleep met hout passeerde de vorige week door het Kanaal van Zuid-Beve land. De foto werd nabij Wemeldinge genomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25