SPORT VAN ZONDAG Hongarije. Bonserna en v. d. Broek nopen den Hon- %ct\ pmtatie aan dc dïoUanckcfie *Voctbalf\loc$ No. 41 VRIJDAG 10 MAART 1933 1307 meer en meer fraaie aanvallen op, welke zelfs tegen het einde de tegenstanders er toe noopten, eveneens hun toevlucht tot het destructieve wapen te nemen. Men kan uit deze korte beschou wing wel opmaken, dat het een interessante wedstrijd is geweest en dat de thuisblijvers ditmaal ongelijk hadden. Reeds bij den wedstrijd tegen de Zwitsers was het Stadion niet uitverkocht en ook thans weer gaapten er open plèk- Van der Meulen for ever! Gejus werd Zondag in verband met z'n 50sten wedstrijd gehuldigd. Ook in dezen 50sten keepte hij weer uitstekend. Op onze kiek heeft Van der Meulen zijn doel verlaten om zich midden in het gevecht voor zijn doel te kunnen werpen. ken. Gelukkig was het weer buitengewoon fraai, zoodat Zondagochtend nog duizenden kaarten zijn verkocht. Overigens was de voorverkoop niet erg bemoedigend geweest, waaruit blijkt dat men of teveel opdient op den internationalen disch, of wel de prijzen voor de tegenwoordige omstan digheden te hoog zijn. In vergelijking met het buitenland is dit laatste ongetwijfeld het geval. Overigens overiade men het internationale programma ook niet te zeer. De Belgen hebben op dit punt reeds minder prettige ervaringen opgedaan en wij beloopen de kans eenzelfden weg op te gaan. Ja, indien alle wedstrijden zoo waren als de laatste, dan bleef men ondanks alles misschien voile tribunes trekken. In elk geval heeft de match van Zondag ons de overtuiging gebracht dat onze nationale ploeg nog in goeden vorm is en dat wij in de beide resteerende ontmoetingen tegen de Roode Duivels een goede kans maken. Onze aanval in actie in den wedstrijd Nederland gaarschen keeper zijn doel te verlaten. Het Hongaarsche team, dat door de uitstekend spelende Hollan ders vrijwel in bedwang werd gehouden en slechts met 2—1 won. Men kan bij een overwinning van de nationale voetbalelf pessimistisch blijven. Wij zijn thans bij de geleden nederlaag optimist. Ongetwijfeld heeft ons team de verwachtingen overtroffen. Er werd op de tribune gemompeld dat het spel der tegen standers niet meeviel. Ja. dat viel het inderdaad, doch men dient hierbij goed in het oog te houden wat daar de reden van was. Zelfs een leek kon zien dat de Hongaren stuk voor stuk prachtige voetballers waren. Met een opvallend gemak werd steeds de bal gespeeld en het positie kiezen was daarbij van dien aard, dat men duidelijk kon zien dat hier voetbalmeesters in actie waren. De voetbalwedstrijd Nederland—Hongarije (1—2) in het Olympische Stadion te Amsterdam. Spelkiek voor het doel der gasten. Een ge vaarlijk oogenblik voor den Hongaarschen keeper. Wij hebben Zondag met bijzonder welgeval len onze oranje-voetballers in actie gezien tegen de sterke Hongaarsche ploeg. Het is een vrijwel algemeen bekend feit, dat de Hongaren met de Italianen, na de Oostenrijkers, tot de sterkste voetballers van het vasteland behooren en wie eenige maanden geleden de Hon gaarsche club Ferencvaros hier in actie heeft gezien, die zal zich nog wel herinneren dat de heeren iets bijzonders in de mars hadden. De Hollandsche tegen standers kregen er tenminste geen schijn van kans tegen. Thans heeft echter onze keur- ploeg de crème de la crème van het Hongaarsche voetbal zoo\eel tegenstand geboden, dat het resultaat van den wed strijd tot óp het laatste moment onzeker bleef en wij durven hier bij zelfs beweren, dat Holland met een klein tikje geluk een gelijk spel in de wacht had ge sleept. Het Nederlandsch elftal, dat Zondag tegen Hongarije een uitstekenden wedstrijd speelde. Van l.n.r. A. Staal, secr.-penningm. van den K.N.V.B., Wels. Weber. v. Nellen, Pellikaan, Lagen- daal, Anderiesen, v. Heel, v. d. Broek, v. Run, Bonze- ma en v.d. Meulen. Hoe de Oranjemannen zich dan zoo goed hebben kunnen handhaven Men is begonnen met het fijne spel der tegenstanders door een geweldige dosis enthousiasme den kop in te drukken en later, toen onze ploeg voldoende vat op het spel der gasten had gekregen, namen de onzen geen genoe gen meer metdestructief werk, doch bouwden

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27