Zeeutvsche Omroep V No. 42 VRIJDAG 17 MAART 1933 1337 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken-vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kruiningen, dat twee menschen, die liedjes zongen in het dorp, geverbaliseerd zijn en twee gulden boete moesten betalen. Indien zij gemopperd hadden of er leelijke taal hadden uitge slagen, zouden zij misschien twee gulden gekregen hebben van steuncomité of burgerlijk armbestuur In een provinciaal blad adverteerde iemand, dat hij een gedeel telijk afgebrand winkelhuis uit de hand te koop had. Wanneer die mijnheer geen blaren op zijn -vingers heeft, dan weten wij het niet meer. Te Kloetinge heeft „Sport staalt spieren" o.m. een opvoering gegeven van „Mappie de ongeluksvogel" en „Cisje in den scheerwinkel". Aangezien het tijdens de uitvoering van deze grootsche tooneelwerken nogal rumoerig was, denkt men er over den naam der club te wijzigen in „Sport staalt spieren en stem banden." Uit Middelburg vernamen wij, dat, aangezien de kas van een padvindersgroep den bodem laat zien. men besloten heeft tot het instellen van een padvindersmarkt. Gezien de zeer lage vleeschprijzen, gelooven wij niét, dat de marktwaarde van de padvinders hoog is, maar men moest toch heusch iets doen om dezen handel tegen te gaan. Eveneens uit de hoofdstad kwam het bericht tot ons, dat een ingezetene 28.50 geschonken heeft aan de vereeniging tot bescherming van noodlijdende zuigelingen uit alle standen en van beiderlei kunne, om daarvoor middelen aan te schaffen tot wering van de Engelsche ziekte. Goed zoo steunt het Nederlandsch fabrikaat Men seint ons van het eiland Tholen, dat een man getracht heeft zijn vrouw met een bijl te slaan. Even later moest hem een noodverband aangelegd worden. Pogingen om voor hem de Carnegie-heldenfondsmedaille te krijgen, zijn bereids ingesteld. Onze Zierikzeesche correspondent schrijft, dat na de eerste steenlegging van de Landbouwhuishoudschool aan het Jannen- wekken de deelnemers onthaald zijn op door de leerlingen zelf gebakken koekjes, welke wat hard waren uitgevallen. Dus tweede steenlegging Hernieuwde pogingen om Koewacht een dokter te bezorgen, zijn mislukt, telefoneert men ons uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Men moet het nu maar eens probeeren met een veearts wellicht voelen Koewachters daar meer voor Te Goes is volgens de jongste geruchten 'n damesfiets gesto len. Bedoeld rijwiel was, naar men mededeelt, onbegeerd. Dat komt bij damesfietsen meer voor 1 Uit Ierseke schrijft men ons, dat een nachtwaker bij zijn veer tigjarig jubilé met fraaie geschenken vereerd is. Waar deze man in veertig jaar geen enkelen nacht 'n oog kon toedoen, waren slaappoeders meer op haar plaats geweest Tot volgende week, dames en heeren De heer P. Schuiling, de bekende bode van het Zierikzeesche stad huis, heeft eervol ontslag als zoo danig verkregen tegen 1 Mei a.s. Het resultaat wordt bekend gemaakt „Oi>er drie maanden terugkomen" luidt het voor dit geval. De hoogte van een der honden wordt gemeten, wat hij rustig toelaat. Trekhondenkeuring te Vlissingen. Zaterdag 11 Maart had te Vlissingen de jaarlijksche trekhondenkeuring plaats, waarvoor het aantal gegadigden steeds afneemt. De hond heeft evenals het paard z'n besten tijd blijkbaar gehad als trekdier. Een groepje wacht tot de keuring begint. Het plaatsen der tanks vraagt veel geduld en technische vaardigheid. naar Vlissingen gesteld voor de beide gevaarten rEen zwaar karwei. Uit Bergen op Zoom werden 2 tanks van resp. 600 en 700 ton op transport asfalt fabriek te Vlissingen. De aankomst van de op de terreinen van de as fait fabriek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25