h u m 1354 VRIJDAG 24 MAART 1933 No. 43 Een radiografisch overgebrachte foto van de jongste f aardbeving in Californië. De ongedeerd gebleven in woners zoeken te Long Beachdat zwaar getroffen werd, in de verwoeste huizen naar bloedverwanten, die vermist worden. Na de aardbevinghet huis is ingestort, de in boedel is vernield. Slechts een tafel en wat stoelen en droevige ironie voorwerpen van weinig waarde als een kleerenhanger, zijn behouden gebleven. In die omgeving van verwoesting wordt na de ramp de maaltijd gebruikt. Hoe het vóór de aardbeving was in het door de ramp getroffen gebied van Californië De aarde heeft getrild, de stad is tot een ruïne gemaakt - en vele zijn de slachtoffers, die door de instortende gebouwen gedood zijn. Het moet een verschrikking zijn, waarvan wij, die er tot dusver gelukkig voor gespaard bleven, ons geen voorstelling kunnen vormen, wanneer de aarde trilt en schokt en alles wat menschenhand gebouwd heeft, met verwoesting wordt bedreigd, omdat het fundament van ieder bouwwerk, de steun in de aarde, wankelt en scheurt, nu de aarde zelf trilt en scheurt. Angstiger en onheilspel lender is het dan storm, brand, watersnood, omdat de voet geen steun meer vindt en de golvende aarde een waanzin nige vrees verwekt, dat mensch en dier en huis in plot seling ontstane spleten en afgronden letterlijk verzwolgen zullen worden. Het vreeselijke van 'n aardbevingsramp komt des te schriller uit, wanneer een land als Californië er door getroffen wordt, het paradijsachtige gebied aan de Westkust van Amerika, dat door een bijna ideaal klimaat tot een der vruchtbaarste, gezegendste en rijkste werd ter wereld. Een inderdaad „lachend'' land, trotsche bouw werken, kostbare gebouwen, het werk van jaren en van millioenen, ging verloren in enkele oogenblikken van schrikwekkend natuurgeweld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 10