JMMl %e Uofo van den ttot- txrfien vogel. No. 43 eigen geval meent goed te kunnen maken door.. „Insinuaties? Feiten," interrumpeerde Letty kalm. „Dus u was het, die mij bij mr. Dean zwart maakte, om uw eigen huid te redden Want .u is degene, die de firmageheimen overbracht. Ik heb er nu de bewijzen van." „Dat is een schandelijke leugen 1" schreeuwde Park. „Ik zal een aanklacht tegen u indienen „Ik zou maar niet over een aanklacht spreken, als ik u was." Zij keerde zich tot Jaroid. „Jarold, geef je vader deze tasch even. 't Is de tasch van mr. Park. Vanmorgen, in een zaak, waar ik gelijk met mr. Park was, heb ik die met de mijne verwis seld, toen mr. Park z'n tasch even neergelegd had. Zij lijkt veel op mijn monstertasch ik bedoel de jouwe, Jarold daarom heeft hij 't zeker niet direct gemerkt. Daar zal je vader alle bewijzen in vinden." „Dat is een schandaal!" riep mr. Park. „Mijn tasch te durven stelen." Hij deed er 'n greep naar, maar Jarold gaf hem een duw, dat hij terugviel. Terwijl de oude heer Dean den inhoud der tasch onderzocht, sprak Letty verder. „Toen ik hier nog was, verdacht ik mr. Park al. Tweemaal snapte ik hem, terwijl hij aan mijn schrijftafel stond, waarop de nieuwe plannen lagen. In die tasch vindt u lijsten en cijfers, mr. Dean, en ook brieven van de concur- reerende firma, waarin zij de ontvangst erkent van de afschriften alles geadresseerd aan mr. Park. Dat maakt, geloof ik, verdere explicaties over bodig." Park opende den mond om iets te zeggen, maar mr. Dean, die wit van woede na zijn onderzoekings werk opkeek, schreeuwde „D'r uitJou gemeene schurk Spion Jarold roep den portier „Niet noodig, vader," grinnikte Jarold, terwijl hij een vluggen greep deed naar mr. Park's jas kraag, en het heerschap de deur uitwerkte. De kantoorjongen, die in de gang passeerde, bleef opgetogen staan kijken verschillende kantoor bedienden kwamen toeloopen om te zien wat er aan de hand was. Vergenoegd glimlachend keerde Jarold terug in het privékantoor. Daar bleek hem, dat Letty haar hoed en mantel had afgelegd en voor de schrijfmachine was gaan zitten. „In antwoord op uw schrijven van 14 dezer betreffende uw order van 14 dozijn crackers bericht ik u.. hoorde hij zijn vader dicteeren. Deze brak af, toen hij de blikken zag, die zijn secretaresse en zijn zoon wisselden. „Geen liefdesscènes in kantoortijd, Jarold," zei hij. „En miss Heming blijft hier, zoolang zij beschikbaar is. Ik waarschuw je, dat ik haar niet ontsla, vóórdat je me een andere goeie secretaresse bezorgd hebt." Met verlicht gemoed zag Jarold den ander uit de kamer verdwijnen. Hij greep zijn hoed en sloop het gebouw uit. Vijf mi nuten later was hij in een taxi op weg naar den winkel, waar Letty en hij elkander zouden ont moeten. Volgens het plan van dien dag moest Park daar al lang geleden ge weest zijn. Met Letty had hij afgesproken, dat zij buiten zou wachten, maar er bestond alle kans, dat zij het wachten moe was geworden en naar binnen was gegaan om te trach ten op eigen houtje een order machtig te worden. Geen spoor van Letty bij den winkel. Jarold vloog de zaak binnen. „Goeden morgen, mr. Dean," zei de winkelier, die hem persoonlijk ken de. „Ik had u niet ver— wacht. Ik heb al twee vertegenwoordigers van uw firma hier gehad." Jarold kreeg een ziek gevoel. „Wie kwam het eerst vroeg hij. „Een heer, zekere mr. Park. Daarna een dame, die ik al een tijdje op straat had zien staan." Jarold zuchtte van verlichting. Als ze in deze volgorde overal kwamen, kon alles nog goed afloopen. „Weet u waar die dame daarna heen ging „Zelfden weg als de ander. Ik weet het, omdat ze me allebei den kortsten weg vroegen. De Hoogstraat af naar Hopper. De dame scheen nogal haast te hebben. Dat was een goed half uur geleden. Ik heb haar overigens hetzelfde gezegd als uw anderen reiziger. Ik kan van uw firma niet meer nemen. Uw concurrent geeft hetzelfde goedkooper." „Ja, ik weet het." Jarold knikte. Die beroerdig heid had hij al zoo vaak en overal gehoord. Telkens als de firma Dean iets nieuws wilde brengen tegen verlaagden prijs, kwam hun concurrent met het zelfde, eerder, en nog goedkooper. Het was ellendig, zooals de concurreerende firma altijd te voren geïnformeerd bleek te zijn. Jarold nam haastig afscheid en holde naar den tweeden winkel. Hetzelfde. Mr. Park was er het eerst geweest, een paar minuten later gevolgd door Letty. De derde zaak, idem. Bovendien raakte de jongeman hopeloos in de war. Hij kende alle adressen niet uit zijn hoofd, en raakte de volgorde kwijt. Soms kwam hij in een zaak waar beiden al geweest waren en altijd Park het eerst, op de hielen gevolgd door Letty soms ook bezocht hij winkels, waar zij nog geen van beiden geweest waren. Het was nu half twee het gaf niets, de vervolging nog verder voort te zetten beiden zaten nu ergens te eten. Bovendien durfde hij niet langer van kantoor weg te blijven. 's Middags toonde de chef van de reclame- afdeeling den lusteloozen Jarold de verschillende reclameplaten van de firma. Hij had maar één gedachte Hoe kon hij Letty terugvinden Had ze hem haar adres maar gegeven. Plotseling schoot hij los uit zijn dofheid. Op een doos biscuits, die hij nog nooit had gezien, zag hij de afbeelding van een bijzonder aardig meisje. Geen twijfel mogelijk. Dat was Letty. „Die ziet er niet kwaad uit, vindt u wel merkte de chef op, toen hij den jongeman zag kijken. „Zoo'n aardige meisjeskop op 'n reclame doet het altijd goed." „Wie is dat informeerde Jarold gejaagd. „Ik bedoel, kunt u mij haar adres geven De chef keek verbaasd. „Dat meisje was de secretaresse van uw vader. Hij heeft haar ont slagen kort voor u kwam. Moest wel. Firma geheimen waren uitgelekt, waaraan zij alleen schuldig kon zijn. Anders een goed kind en een flinke werkster. Uw vader heeft zoo'n goeie niet meer terug kunnen krijgen. Jammer dat zij weg moest." Met een vaart vloog Jarold naar het privé kantoor. Daar was juist ook mr. Park. Aan beider houding was te merken dat er onheil broeide. „Je komt als geroepen," beet de oude heer Dean. „Ik wou je juist laten halen. Wat moet dat betee- kenen, dat jij miss Heming in jouw plaats laat werken? Hè? Mr. Park vertelt me juist, dat. hij gemerkt heeft, dat zij als verkoopster voor de firma werkt. Waar ik niets van weet „Dat is precies waar ik voor kom," barstte Jarold uit. „Ik wist niet, dat zij miss Heming heette en dat u haar ontslagen had. Maar dat kan alle maal verholpen worden. Geeft u mij vlug haar adres.v „Ben je gek, jongen zei mr. Dean woedend. „Vertel mij eerst eens even wat het beteekenen moet, dat zij met jouw adressen en orderboek werkt. Die spionne, die ik ontslaan moest, omdat zij firmageheimen aan den concurrent overbracht." „Hoe weet u dat Is dat bewezen „Bewijs was niet noodig. Niemand dan zij wist mijn plannen voor nieuwe soorten en goedkoope prijzen." Maar Jarold ging door: „Is het bewezen, dat zij de geheimen verklapt heeft Maar hoor dan eens hier, vader. Want ik wil die zaak goed uitge maakt zien. Ook nu nog, nu miss Heming weg is, lekken onze geheimen uit. Dat weet u ook wel. 't Is al driemaal in deze tien weken gebeurd. Dus dat kan zij niet gedaan hebben, want Letty ik bedoel miss Heming, was toen al weg." „Ik geef toe, dat ik daar ook al aan gedacht heb," zei de oude heer. „Maar nu is mij alles duidelijk. Door jou is zij in contact gebleven met de firma. En jij bent zoo groen, dat je je door haar hebt laten uithooren." „Het is jammer voor mr. Dean, dat dat niet waar is," zei opeens een andere stem. Jarold draaide zich vlug omin de deuropening stond Letty. Een oogenblik hing doodsche stilte in het vertrek. „Wat moet dat beteekenen Hoe komt u erin informeerde de fabrikant kwaad. „De portier liet me binnen, nadat ik hem een en ander verklaard had," zei Letty kalm. „Ik hoorde het laatste deel van het gesprek, en meen ook nog iets in het midden te mogen brengen. Nee, gaat u niet weg, mr. Park wat ik heb te zeg gen, betreft vooral u." „Ik weet niet wat u wilt insinueeren, miss He ming," begon mr. Park dreigend, „maar als u uw

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 21