Zeeuwsche Omroep Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm is geoorloofd. Men meldt ons uit Oostburg, dat zeker iemand in zijn kwali teit ('t was geen beste kwaliteit) van agent eener gistfabriek een aanzienlijk bedrag bij bakkers inde en er daarmee vandoor ge-, gaan is. Wanneer de reizigers dier fabriek allemaal op dusdanige wiize reizen, dan zal haar gist wel beter rijzen dan haar aandeelen. Uit Tholen vernamen wij, dat aldaar door den schipper-pach- ter van de weervisscherij aan het einde der Eendracht (zou dat geen ruzie worden?) de eerste Zeeuwsche haring is aange voerd. Er stond natuurlijk een comité van ontvangst gereed, dat aan het inhalen begon, nadat 'n ambtenaar van den burgerlijken stand het geboortebewijs van het dier gecontroleerd had Een landbouwer te IJzendijke is door de Middelburgsche rechtbank veroordeeld, wijl hij op het hoofd van een medebur ger een stuk hout kapotgeslagen heeft. De veroordeelde moet zich voorgenomen hebben, in de toe komst alleen met ijzeren wapens meppen uit te deelen die bre ken niet zoo vlug Cnze correspondent tc Kruiningen bericht, dat de gemengde zangvereeniging „Crescendo" een uitvoering heeft gegeven, die zeer in den smaak viel, hoewel zangnummers op het program ontbraken. Laat zich indenken Er zijn immers al wanklanken genoeg in de wereld Men seint ons uit Vlissingen, dat de „Prins Hendrik", de nieuwe ongeluksboot van den Provincialen Stoombootdienst, thans in zoodanigen toestand is, dat men haar zonder levensver zekeringspolis en zwemvest kan betreden. De boot ligt namelijk momenteel in het droogdok Te Goes is een la-tafel-kamer-tennis-club opgericht. Met het oog op de crisis is het dragen van smetteloos witte sportkleeding niet verplichtend gesteld wel eischt het reglement voor de leden eenige elementaire kennis van het vlooienspel Men schrijft ons uit Terneuzen met zeker leedvermaak, dat een lid van de Provinciale Staten onlangs de Wester- voor de Ooster-Schelde heeft aangekeken Dat leedvermaak is afkeurenswaardig. Men mag niet lachen om iemands slecht gezicht Uit Ierseke ontvingen wij minstens twaalf brieven, met de mededeeling. dat een landbouwer een stierkalf geruild heeft voor dertig sigaartjes, 't Vreemde daarvan dringt niet tot ons door. Ook wij zouden er de voorkeur aan geven om, inplaats van met een stierkalf aan 'n touwtje, met een gevulden sigarenkoker door het leven te gaan. Een depêche uit Veere houdt het bericht in, dat twee vis- schersvaartuigen bij het z.g. „Gatje" tegen elkaar opgebotst zijn. Het havenhoofd raakte er ontzet door. Volkomen begrijpelijk. Misschien heeft het nog wel gebloosd ook Twee Middelburgsche brandmeesters, die boven een schoor steen in de Noordstraat rook zagen, maakten groot alarm, waarop men met al het blusch-materiaal oprukte naar de plaats des on- heils, waar een bakker onder de schouw zijn pijpje bleek te smo ren. Wijl men bevreesd is, dat ook de reukorganen der brand meesters te vlug verontrust worden, mogen de slagers voorloopig geen rookworst meer etaleeren Tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 24 MAART 1933 1369 De tank wordt aan wal gezet. Eén man was slechts noodig om door middel van de hef kraan t gevaarte over te zetten 10-jarig jubileum van de athletiek- en turn- vereeniging „Achilles" te Middelburg werd o.a. gevierd met een opvoering van „De Kabouter" door de jongste leden. Handenarbeid. Het haventje van Ellewoutsdijk wordt uit gebaggerd. wat geheel met de schop gebeurt. Mechanische arbeid. Voorde Vlissingsche asfaltfabriek „Vlis- mar" kwam de vorige week een derde tank aan, die een gewicht had van 40 ton. De zware last hangt in den bok.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25