No. 44 Oceanen zonder geheim 'n Teekening die een goeden indenk geeft van de stalen slang en de kogelvormige woning. Toen Jules Verne zijn beroemde boek „20000 mijlen onder zee" schreef, hield men het voor onmo gelijk, dat de fantastische schrijver nog eens de vervulling van zijn wonderlijken gedachtengang zou beleven. Maar hoe weinig vermoedde men toen, dat er nauwelijks twee generaties geleefd behoefden te hebben om een werkelijkheid van veel grootschere af meting te zien dan de Fransche schrijver ooit had kunnen droomen. Sinds eenigen tijd is n.l. de bestu deering van de geheimen, die de oceanen op hun bodem herbergen, mogelijk geworden door het ge- De (am. Williamson beschouwt de geheimen der zee. VRIJDAG 31 MAART 1933 'n Gevecht met onderzeesche monsterslangen, naar 't leven door Williamson geteekend. Door 't venster van den kogel zien mevrouw Williamson en haar kind hoe 'n duiker voorwer pen van een gezonken schip naar boven brengt bruik van het Williamson-apparaat, dat bestaat uit een zeer lange, met waterdichte ringen afgesloten buis, aan welker einde zich een ronde kogel bevindt, waar in vier personen kunnen plaats nemen, en welk reuzen- instrument vanaf het dek van een in zee liggend schip, of vanaf het strand in zee wordt gelaten. Door zeer dikke, sterke spiegelruiten (dus precies zooals bij den onderzeeër in het genoemde boek van Jules Verne) kan men rustig alle wonderlijke geheimen van den zeebodem beschouwen en bestudeeren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23