ZEEUWSCHE SF No. 44 VRIJDAG 31 MAART 1933 MO3 Zeelandia kampioen der 3e klasse A. Door een 8O-over winning op Sinoto werd Zeelandia, dat wij hier reproduce eren, afdeelingskampioen. Sterkte in de a.s. promotiewedstrijden. Middelburg voor de degradatiewedstrijden. De fraaie overwinning op N.O.A.D. mocht niet meer baten, tenzij dan dat ze in elk geval een belofte inhoudt voor de komende zware degradatiekampen. Hiernaast het elftal van Middelburgdat zijn plaats in de hoogste afdeehng tegen de tweede-klassers te verdedigen krijgt. verdedigen, terwijl de kampioen van 3 B niet te onderschatten zal zijn. Wie dit zal zijn, is nog niet uitgemaakt, doch zal a.s. Zondag bekend worden als de ongeldig verklaarde wedstrijd Vlissingen 2 De Zwaluwen is overge speeld. Winnen de Zeeu wen, dan zijn zij kam pioen, doch verliezen zij dan is de kans aan Axel. Deze laatste ontmoeting, een plaatselijke nog wel, is dus 'n zeer belangrijke. Van 'n eventueelen uitslag is nog niets te voorspellen. De Zeeuwsche Voetbal bond heeft j.I. Zondag ook eenige kampioenen ge kregen en wel in de ver schillende eerste klassen. Zoo veroverde R.C.S. na één jaar reeds het kampioenschap van IA, wat wei als een topprestatie kan worden aangerekend. Jammer, dat zij het werden door het verliezen van De Zeeuwen II, doch het kampioenschap is niette min binnen en de weg naar den K.N.V.B. is open. In de eerste klasse B bracht een door IJzendijke op Sluiskuil zwaar bevochten zege het kampioen schap aan eerstgenoemde vereeniging, terwijl in IC, tengevolge van een nederlaag van Burgh en een overwinning door de kampioenen zelf, Schou wen voor de tweede maal den eeretitel veroverde. Voorts behaalde nog Burgh II het kampioen schap van de tweede klasse D, door 'n fraaie 40- overwinning op Sinoto III. Al dezen kampioe nen onze hartelijke gelukwenschen. Middelburg in nood 1 Een prachtige overwin ning op het Tilburgsche N.O.A.D. heeft Middelburg niet voor de degradatie-wed strijden kunnen sparen, 't Was even te laat. B.V.V. zag kans van Willem 11 te winnen en stelde zich daardoor juist met één puntje verschil veilig. Het heeft er de laatste weken geducht gespannen en de uitslagen, welke in deze periode zijn gevallen, hebben o.i. bewezen, dat alle praatjes over Bra- bantsche Combine uit de lucht gegrepen zijn. Dat het niets dan laster is, heeft vorige week N.A.C. bewezen, terwijl de verslagen over den wedstrijd B.V.V.Willem II eveneens duidelijk aantoonen, dat Willem U het niet cadeau gegeven heeft. Maar hoe nu Wat zal Middelburg in de pro motie-degradatie-competitie doen Men is niet ontmoedigd, al is er eenige vrees. De laatste uit slagen hebben doen zien, dat er nog wel successen te bereiken vallen. Niettemin mogen de tegenstan ders niet onderschat worden. Laten de Middel burgers vooral voorzichtig zijn, dat zij niet de dupe worden van de gedachte aan een zwak zusje, zooals vorig jaar de Brabanders. Er moet hard aangepakt worden, zoowel tegen de sterke concur renten als tegen degenen, die tot de minder ster ken gerekend worden. De laatsten zijn vaak ge vaarlijker dan de eersten, daar zij weten slechts door enthousiasme succes te boeken en zich dan ook vol vuur in den strijd werpen. De kracht van Juliana is bekend. Hero wordt naar onze meening wel wat onder schat en haar kracht wordt teveel afgemeten naar de minder gunstige resultaten, door deze vereeni ging op Zeeuwschen bodem behaald. Voorts zal Middelburg als tegenstanders krijgen Hel mond of V.V.V. te Venlo. Voor een goed en prettig verloop ware het te wenschen, dat V.V.V. De doelverdediger van Si noto in actie. Moment uit den wedstrijd Zeelandia— Sinoto op Zondag j.I. De match, welke Zeelandia den kampioenstitel bracht. Een kiekje voor het doel van Sinoto, dat 8 keer door de Zeelandia - aanvallen werd doorboord. 't kampioenschap behaal de, hoewel wij meenen, dat Helmond wat spelkwali- teit betreft er niet op is vooruitgegaan en dus een minder kwade tegenstan der zou zijn dan vorig jaar. Zeelandia heeft thans definitief het kampioen schap van hare afdeeling veroverd en kan gaan kam pen om 'n plaatsje in de tweede klasse. Wij wenschen den Zeelandianen van harte geluk met dit succes. Of het evenwel gelukken zal de oude plaats weer te veroveren is nog lang niet zeker. Een zware taak staat den Middelburgers dan ook te wachten en zij zullen ervaren, dat de weg naar de tweede klasse wel korte'r is dan die naar het kampioenschap van de derde, maar minstens honderd procent moei lijker. De degradatie-candidaat, Alliance, zal naar alle waarschijnlijkheid haar plaats met vuur De Middelburgsche hockeyclub, uitkomen de in de Zuidelijke promotie-afdeeling.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27