il !i DE NIEUWE GEOPEND VRIJDAG 31 MAART 1933 Rijkspresident von Hindenburg tijdens de gods dienstoefeningen in de Nicolaas- kerk te Potsdam welke gehouden werd voor de Evangelische re- geeringsleden en afgevaardigden Rijkspresident von Hindenburg inspecteert de Rijksweer na af loop der plechtig heden te Potsdam In het Kroll-theater werd de eerste werk zitting van den nieuwen Rijksdag ge houden. De ministers hadden hier plaats genomen tusschen hun fractie-genooten. Onze foto werd genomen tijdens de opening door Rijksdagpresident Goering l^e opening van den nieuwgekozen Duit- schen Rijksdag, welker samenstelling den Nationaal Socialisten en hun mede standers zulk een overheerschende positie bezorgde, is Dinsdag geworden tot een soort inwijdingsplechtigheid van het door hen te stichten Derde Rijk. Met Duitsche De oorlogsveteranen kwa men den Rijkspresident voor de Garnizoenskerk begroeten. Rijkskanselier Hi tier leest in de Garnizoenskerk te Potsdam de regeeringsver- klaring voor. Tegenover hem is de Rijkspresident gezeten, in het midden de leden der regeering. buiten de hekken de Rijksdagafgevaardigden en op de tribunes de gasten De politie had geen gemak kelijke taak om ruim baan te scheppen voor de offici- eele stoeten. grondigheid en nauwkeurig heid was het programma tot in de kleinste détails ver zorgd en voorbereid en over weldigend was de belangstel ling van het publiek voor de opeenvolgende onderdeelen der plechtigheden. De eerste voorstellen in den Rijksdag zijn er op gericht, aan de regeering de uitgebreidste volmachten te verleenen voor snel en doortastend hande len zonder belemmerende controlemet Duitschland wacht thans de heele wereld af, wat het nieuwe régime zal praesteeren aan concrete en blijvende verbetering van de toestanden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 2