KINDERMODES 114 VRIJDAG 7 APRIL 1933 No. 43 Lichtgroene organdi kinderjurk, bezet met kleine viltrondjes in zachte pasteltinten. fichu is omgeven met een dergelijk viltrandje en het kleine bijpassende hoedje is er mee gegarneerd. Tusschen twee haakjes voor het uittanden en het uitknippen van vilt bestonden vroeger, toen men kleedjes en loopers en dergelijke liefst borduurde op viltlaken, kleine instrumentjes. Misschien zijn die nog wel in den handel. De drie kinderjurken van onze afbeeldingen zijn, op verschillende manieren, met vilt gegarneerd. De eerste jurk van lichtgroene organdi heeft applicaties van kleine viltrondjes in zachte pastel kleuren. Zeer fraai is bij dit jurkje de afwerking van rokje en mouwtjes, waarbij het zoompje in zig-zaglijnen is genaaid eer het naar links werd omgeslagen. Dezelfde fraaie afwerking heeft het tweede jurk- Kinderjurk van citroengele organdi met opgenaaide bloemen van kleurig vilt. Een netwerk van smalle viltbandjes in rose en blauw over wit organdi. De kinderjurken van Ars Lenci zijn allesbehalve goed koop ze kunnen dat ook niet zijn om de kwistige gar neering van minutieus hand werk. Maar er zullen zeker wel jonge moeders wezen, die er tijd en geduld voor over hebben om een extra feest jurk voor de kleintjes ook eens echt feestelijk te maken. Voor 'n klein bruidsmeisje, bijv., ontwierp Ars Lenci een tot den grond reikende jurk van organdi met kort lijfje, waarover 'n van voren over elkaar kruisende fichu. De lange, wijde rok heeft vier uit- geschulpte strooken, welke van onderen zijn afgewerkt met 'n smal randje vilt, uitgetand aan den onderkant. Ook de je, met zijn allerliefste garneering van kleurige vilten bloemetjes op het citroenkleurige organdi van de jurk. Ook zonder het keurig afgewerkte bolerootje zou dit jurkje reeds alleraardigst zijn, maar die sierlijke bolero verhoogt nog de waarde ervan, zonder dat ze iets opgedirkts geeft. Dit is de waarde van deze modellen, dat ze kinderkleeding te zien geven waaraan kosten noch moeiten gespaard zijn, maar waarbij toch het kinderlijke niet is verloren gegaan, waarbij juist het kinderlijke zoo goed naar voren komt. Dat is zeker ook het geval met ons derde mo delletje, waarbij 'n netwerk van smalle rose en blauwe randjes vilt over het witte organdi is gelegd. Zulk een garneering zou ook te beproeven zijn met héél smal fluweelband of met lingerielint. Wel verkrijgt men dan natuurlijk weer 'n heel ander effect. Juist het doffe, tamelijk zware vilt vormt een eigenaardig contrast met het luchtige organdi, waaraan het tevens 'n stevigheid verleent, waardoor de jurkjes wijd uit staan, wat ze nog een extra feestelijk toetsje geeft. Dit laatste jurkje is van onderen afgewerkt met 'n gefestonneerd randje. Het dubbele platte kraagje, afgebiesd met de contrasteerende kleur, vormt een tamelijk bewerkelijke, maar toch heel eenvoudig aandoende garneering van het halsje. PAULA DEROSE. Een eenvoudig jurkje van eenvoudig materiaal in 'n goed geko zen kleur meer is er eigenlijk niet noodig om er 'n klein meisje allerliefst te doen uitzien. Maar er zijn van die gelegen heden waarbij de jonge moedertjes niet tevreden zijn met 'n een voudig jurkje voor haar lievelingen, gelegenheden waarvoor nu eens iets heel bizonders wordt gezocht. Dit bizondere lanceert, in een aantal modellen, het Parijsche modehuis Ars Lenci, dat zich speciaal toelegt op kinderkleeding. Deze nieuwe modellen geven de eigenaardige combinatie van organdi met vilt,'n combinatie waardoor ongemeen fraaie effecten worden verkregen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18