Zeeuwsche Omroep No. 45 VRIJDAG 7 APRIL 1933 1433 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Arnemuiden, dat de gemeente-politie enkele processen verbaal heeft opgemaakt tegen schooljongens, die ruiten hadden stukgegooid van een pakhuis, dat in het Schorretje staat, niettegenstaande de eigenaar geroepen had, dat hij er tegen was. Die stem is bepaald niet verstaan 't „Schorretje" is nu eenmaal krachtige geluiden niet welgezind Uit Breskens vernamen wij, dat aldaar inderhaast nog een Zwijger-comité is gevormd. Onder de leden is geen enkele dame. Natuurlijk nietDie voelen meer voor een luidsprekersgenoot schap Ons welbekend provinciaal blad vermeldde dezer dagen, dat een kippenvoerfabrikant te Kortgene een film had vertoond over het kweeken en opfokken van keukens. Wanneer die kweekerij slaagt, zal er een nog nijpender nood komen aan keukenmeiden Een Zeeuwsch kantonrechter heeft een driftig man, die een belastingcontroleur beleedigd had, tot twee kwartjes boete veroordeeld. Dat is een prijsje waarvoor niemand zich zoo'n groot genoegen behoeft te ontzeggen Een verlaat spoedteiegram uit Ierseke spreekt van brand in een schaapskooi, welke heel vlug gebluscht was, omdat dappere mannen de deur intrapten. Men zou meer in den trant van de geheele schaapskooi-sfeer zijn gebleven, indien men de deur geramd bad. Uit Oost en West Souburg schrijft men ons, dat de nieuw gebouwde muziektent op het Oranje-plein op 22 April zal ge opend worden. Dit moet de eerste muziektent in Nederland met een gesloten deur zijn Onze correspondent te. Middelburg schrijft ons, dat de hoofd stad j.l. Zaterdag haar nieuwe garnizoen heeft ontvangen. Toen hij de legerscharen zag, begreep hij meteen waarom de minister i April voor deze plechtigheid gekozen had Te Goes werd bij de Kamperfoeliestraat door de Simplus maatschappij een demonstratie met een schuimbluschapparaat gegeven. Het interessante geval werd bijgewoond door vele burgemeesters, hoofden van diensttakken, menschen buiten betrekking en schoolvrije jeugd. Er wordt gelukkig den laatsten tijd voor de werkloozen veel gedaan! Uit dezelfde plaats telefoneert men ons dat de Goesche weesjes weer een vader en moeder gekregen hebben. Daar zullen de ooievaars een vrachtje aan gehad hebben Men meldt ons uit Vlissingen dat een mevrouw met haar Pekingeesje op de Amsterdamsche „Woefwaf" zoo'n succes had, dat men het stomme dier 't predicaat uitmuntend verleende. Sindsdien heeft de dame een zenuwschok gekregen, 'n Buur man die den hond uit zijn voortuintje schopte kende den be kroonde 'n heel ander predicaat toe. Over de baldadigheid der jeugd ontvangen wij vele klachten. De autoriteiten moedigen dit euvel nog aan, want vorige week is er tegen het Middelburgsch stadhuis een nieuw standbeeld van Karei den Stouten geplaatst Tot de volgende week, dames en heeren Het peillood daalt in het water. Brand te Kloetinge. Zondag middag brak brand uit in een molenmakerswerkplaats te Kloe - tingeEen belendend perceel brandde geheel af. De Zeeuwsche afdeelingen van de Jongeren Vredes Actie organiseerden te Hansweert een week-end. Een groep deelnemers. Van tijd tot tijd worden in de Schelde diepte-peilingen gemaakt. Dezer dagen geschiedde zulks tusschen Elle- wontsdijk en Borssele. De peilers varen naar het werk. Ter oriënteering wordt de vlag op den dijk geplant.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25