ZeeuWsche Sport den kJriïCf °an Te BaVOnie WOrdt De Verhoede van Terneazen tijdens den wedstrijd Terneuzen~De den strijd tegen Terneazen gepasseerd. Barome> welke sMjd met 4_2 de thmsclJ uvrd gewonnen No. 45 In de tweede afdeeiing van de Zaterdagcom petitie van den Z.V.B. is het pleit beslecht in het voordeel van Z.S.C. II, dat, door met 41 te winnen van Othene 11, het kampioenschap ver overde. In de eerste helft van de dubbele competi tie kwamen beide partijen op één winstpartij te staan. De beide wedstrijden van de tweede helft werden echter gewonnen door Z.S.C. II, zoodat dit elftal met een voorsprong van 4 punten eerste werd. In de Zondagcompetitie heeft R.C.S. een flinke overwinning op Walcheren behaald en daarmee getoond, dat zij in staat is, ook door eigen kracht het kampioenschap te veroveren. In de eerste klasse B is de strijd minder belang rijk geworden, omdat het kampioenschap buiten gevecht is. De staart van de ranglijst roert zich echter. Steen, Hontenisse en Stoppeldijk staan er het zwakste voor. Alle anderen zijn buiten gevaar. Steen maakte j.l. Zondag een goede beurt, door met 53 van het thans onderaan staande Hontenisse te winnen. Steen en Stoppeldijk hebben nog resp. 1 en 2 wedstrijden te spelen en veroverden beide in totaal 7 punten, terwijl Hontenisse met 3 punten nog 4 wedstrijden te spelen had. De eerste klasse C is de eerste en eenige afdeeiing, welke geheel is uitgespeeld. Schouwen heeft den laatsten wedstrijd niet in een overwinning kunnen omzetten en Zierikzee II komt de eer toe van de kampioenen geslagen te hebben. Deze en Burgh eindigen met evenveel punten n.l. 16 direct onder de kampioenen. De onderste plaats is voor Zonnemaire, dat slechts 5 puntjes uit 12 gespeelde wedstrijden wist te ver overen. Degradatiegevaar is er niettemin niet te duchten, daar Zonnemaire II in de tweede klasse speelt en daardoor kan het eerste elftal niet naar deze afdeeiing afdalen. In de tweede klasse A is het kampioenschap nog niet behaald, doch er is alle reden, te verwachten, dat Goesche Boys er beslag op zal leggen. J.l. Zondag wonnen zij van Goes 3, één van de kwaadste concurrenten, en komen nu met 2 wed strijden minder gespeeld boven aan de ranglijst te staan. Onderaan zien wij Heinkenszand, dat, voor het eerste jaar in de tweede klasse ingedeeld zijnde, een zware proef heeft moeten doorstaan. Slechts De Vlissingsche achterhoede zuivert het terrein, in den strijd tusschen Dongen en Vlissingen I. Met 3-2 bleef Vlissingen over Dongen de baas. Een der Vlissingsche doelpunten. drie punten, uit drie gelijke spelen, waren hetpoo- vere resultaat. Als dat maar niet op degradeeren uitkomt. Tenslotte heeft Eiland Boys ook het kampioen schap definitief veroverd door een flinke 7 1 overwinning op R.C.S. 2. Deze ploeg voor het eer ste jaar in den Z.V.B. doet het goed. Zij levert ook een aantrekkelijk spel, maar toch gelooven wij, dat zij tegen Goesche Boys er nog wel een schepje zal mogen opleggen om het eerste-klasseschap te kunnen behalen. Zeelandia 3 zal hier de plaats ift de eerste klasse moeten verdedigen en naar onze meening ziet het er voor dit elftal niet erg rooskleurig uit. In de tweede klasse C zijn 's Heer Arendskerke en De Zeeuwen 3 de ondersten van de ranglijst. Naar onze meening zal 's Heer Arends kerke wel het kind van de rekening worden en de niet gemakkelijke wedstrijden om het behoud van het tweede-klasseschap moeten spelen. Zoo draait de competitie langzaam naar het einde. Twee weken van rust komen er, waarin de voetballers hun hart kunnen ophalen aan het spe len van vriendschappelijke wedstrijden. En dan weer verder voor competitie-resten en promotie en/of degradatie, wat dit jaar onherroe pelijk op zweetvoetbal uitdraait. Daaraan valt niets te veranderen en heeft ook niemand schuld dan Pluvius en de Zeeuwsche klei. Een volgend jaar misschien een paar afdeelingen wat kleiner maken en zeker gedurende den zomer de velden wat opknappen is de beste remedie om de competitie nog een meer vlot verloop te waarborgen. VRIJDAG 7 APRIL 1933 Het elftal van De Zeeuwen, dat tegen Axel nog een be slissingswedstrijd moet spelen om 't kampioenschap in afd. 3 B. Vlissingen 2 en De Zeeuwen deelden door den 22 uit slag broederlijk de puntjes. De Vlissingsche keeper wordt op de proef gesteld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27