i -:/T t Jo. 45 VRIJDAG 7 APRIL 1933 1411 U. De wegen in het overstroomde gebied stonden blank. Een geweldige bandjir heeft in de helft der vorige maand West-Java geteisterd en een ramp veroorzaakt, zooals Java deze eeuw nog niet gekend heeft. De overstrooming, veroor zaakt door zwaren regenval, zette de vruchtbare Krawang- vlakte onder water, waardoor groote schade werd aangericht Ook de groote Postweg kwam onder water te staan, terwijl ook gevaar dreigde voor den belangrijken spoorweg Meester CornellsPoerwakartaTjimahiBandoeng. Ofschoon de spoorbaan 60 c.M. hooger lag dan de hoogste ooit ge meten waterstand, werd de dijk ondermijnd, met het gevolg dat 's nachts bij het station Tjikarang een goederentrein ont spoorde. Twee wagons met springstoffen kwamen op een tankwagen terecht, zoodat het een groot geluk mag heeten, dat er geen ontploffing plaats had. Twee remmers werden bij dit ongeluk gedood. Er wordt weer een poging gedaan om het goud van de Lutinedie in 1799 bij Terschelling zonk, te bergen, dezen keer met een toestel, dat het zand boven de schatkamers op den bodem der zee moet wegzuigen, zoodat het goud zal vrij komen. Op Terschelling is thans dit apparaat in aanbouw. De historie, die wij bijna allen nog beleefd hebben, de wereldoorlog en de vredesonderhande lingen te Versailles, zijn in de schouwburgzaal gebracht met Versaillesvan Emil Ludwig. dat door het Gezelschap Saalborn te Amsterdam werd vertoond. Op deze foto ziet men een der zittingen tijdens de onderhandelingen te Versaillesstaandpresident Wilson van Amerika (L. Saalborn); links van hem Clemenceau (El. v. Praag) en Lloyd George (Henri Eerens) derde van links de pianist-staatsman van PolenPaderewski.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 3