ENLEVEK Wat de mode brengt VRIJDAG 14 APRIL 1933 No. 46 Zomerhoed van organdie met gar neering van smalle biesjes lahstroo. met andere deelen van het toilet met de tasch bijv., of met tasch en hoedje. Mantelcostuums zijn weer geheel en al in de gratie gekomen. Ze "worden gelanceerd niet alleen van effen wollen stof, maar ook van allerlei fantasie stofjes 'n smal streepje bijv. van soepele zijde, waarbij 'n witte, tamelijk hoog gesloten blouse 'n gedistingeerd effect maakt, 'n Kleine pelerine geeft aan 'n eenvoudig mantelpakje 'n modern toetsje en op allerlei andere manieren weet men het gewone tailleur-costuum te varieeren. Onze foto vertoont zoo'n modern trois-piices, dat 'n jeugdig en elegant effect maakt. Het wit met bruine ruitje is op sierlijke wijze verwerkt w en de halsafsluiting met strik geeft iets vlots aan het geheel met het bijbehoorende kwieke hoedje. Een bruin leeren ceintuur omsluit het middel. Bij dit costuum, een creatie van het Parijsche modehuis Lucy Gill, wordt 'n blouse gedragen van wit angora, welk materiaal ook voor de garneering van het hoedje is aangewend. Mantels. Bij de nieuwe mantels zijn bizonder fraaie modellen, waarbij weer veel werk fs gemaakt van de mouwen. Het model van onze afbeelding, creatie van het Parijsche modehuis Francis, is uitgevoerd in beige wollen stof en gegarneerd met 'n bescheiden borduurwerk van roode wol. Dc bijbehoorende gestreepte das is op sierlijke wijze om den kraag gedrapeerd en wordt op origineele wijze in 'n opening van den opgenaaiden zak vast gehouden. Het hierbij gedragen hoedje werd gelanceerd door Janc Blanchot. PAULA DEROSE. Beige ivollen mantel met borduursel van roode wol. De bijbehoorende sjaal is op elegante wijze om den kraag gedrapeerd. blauwe en witte veeren. Zelfs wordt er 'n soort strooien tulband gelanceerd met als garneering 'n voile, die halverwege het gezicht, door 'n afwer king van laiton, wijd uitstaande wordt gehouden. Van de groote nieuwe hoeden voor dit seizoen is het model van onze afbeelding 'n goed voorbeeld. Dit model van organdie is gegarneerd met smalle randjes van lakstroo. De sierlijk golvende lijn van den rand is mede karakteristiek voor de nieuwe mode. Handschoenen vormen een belangrijk onderdeel van de mode. Er zijn buitengewoon fraaie modellen ontworpen, waarbij vooral veel zwart met wit, bijv. wit leeren handschoenen met zwart leeren groote manchetten, waarop het wit van de hand schoenen in fraaie figuren doorloopt. Zulke ultra- elegante handschoenen moeten dan harmonieeren et horloge op den schoen. Een der laatste modesnufjes is de clipp met horloge, een horloge dus dat men als broche kan dragen, maar dat men als men héél modern wil zijn, op een der schoenen draagt, bij wijze van gesp. Voorstanders van deze mode verzekeren, dat ze buitengewoon practisch is, daar ze de draagster veroorlooft, geheel onopvallend haar horloge te raadplegen. Jumpers worden er nog altijd en misschien zelfs meer dan ooit - in allerlei modellen gebreid en gehaakt. Ze worden vaak geheel of gedeeltelijk vervaardigd van zeer fijne wol in 'n open, luchtig handwerk van ragfijne wol. Zoo zijn er modellen met 'n tamelijk eenvoudig breipatroon, waarbij raglan-mouwen, in afste kende kleur of kleuren, in open haakwerk en 'n halsafwerking welke zich daarbij aansluit. Weer andere modellen hebben schouderstuk en wijde ondermouwen in open haak- of breiwerk, terwijl weer andere een combinatie vormen van breiwerk in verschillende kleuren, verdeeld in punten en randen. Strepen zijn voor jumpers evenzeer en vogue. Er zijn modellen dwars gestreept tot onder de armen, met effen bovenstuk en effen mouwen, ter wijl de manchetten weer gestreept zijn. Breede dwarse strepen voor jumper en mou wen, zich aansluitend aan 'n effen vest, vormen weer een ander fraai model, waarvan het vest van boven met 'n koord is dicht geregen. Nieuwe hoeden. Bij de nieuwe hoeden zijn mo dellen welke speciaal practisch zijn om mee op reis te nemen. Tusschen de strooien luifel en den strooien bol in is 'n rand van stockinette, waardoor 'n Modern mantelcostuu met bijbehoorend hoedje de hoed, zooals 'n chapeau-claque, plat kan wor den neergevouwen. Het verpakken van dergelijke hoeden brengt natuurlijk niet de minste moeilijk heid met zich mee. Dit is dan 'n hoed, waarbij de practische zijde 'n groote rol speelt zonder iets af te doen aan de ele gance ervan. Maar bij de meeste hoeden speelt natuurlijk het elegante 'n grootere rol dan het nut tige. Er zijn modelletjes van opgesteven kant, van fijn stroo met overvloedige bloemengarneeringen en combinaties van organdie met stroo, welke niet alleen niet gemakkelijk te verpakken zijn, maar waarvoor ook elke regenbui noodlottig worden moet. En wat te zeggen dan van de uitbundige veeren- garneeringen, die sommige nieuwe modellen te zien geven Denk u 'n reusachtige aigrette van reiger- veeren of 'n paar groote paradijs vogels, als een geweldige pluim boven op 'n klein hoedje geplant. In dien geest lanceert Germaine Page een model met 'n recht opstaande fazantenveer, een model dat ze „Jagende Diana" heeft gedoopt. Kleine vilthoedjes, soms gegarneerd met vilten bloemetjes, soms gecom bineerd met stroo zijn er, evenals kleine strooien hoedjes in vele aller aardigste modellen aan zulke min of meer eenvoudige hoedjes, welke onmisbaar zijn op druilerige dagen, is bizonder veel aandacht besteed. Daar naast vinden we sierlijke samenstelsels van kleine bloemetjes met zijde, en hoedjes geheel en al bedekt met platte strooien bloemen. Ook de baret is nog vertegenwoordigd, waarbij o.a. 'n sierlijk model van wit cretonne met blauwe noppen, de kroon ver sierd met kransvormig gearrangeerde

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18