iVee» eg k SPORT VAN ZONDAG Bonsema scoort in Antwerpen het tweede doel- punt voor de Hollanders. Spelmoment uit den wedstrijd BelgiëHolland op Zondag j.L beste man. Anderiesen had in de tweede helft zijn gebruikelijke inzinking, hoewel we over 't algemeen over de prestaties van onzen midhalf wel tevreden kunnen zijn. Het spreekt vanzelf, dat de aandacht voor onzen aanval ditmaal voornamelijk naar Van Reenen uit ging. Zonder dat de Amsterdammer bepaald is tegengevallen, zijn wij er toch van overtuigd, dat het vraagstuk aangaande de bezetting der mid- voorplaats door Van Reenen's opname nog niet is opgelost. Het zou intusschen onzin zijn, wanneer de Ajacied geen tweede kans kreeg, tenzij men straks de beschikking over Adam heeft. In dat ge val houden wij het n.l. nog voor het meest ge- wenscht om v.d. Broek op de midvoorplaats te zetten. Bonsema heeft zich door het scoren van twee niet bijzonder lastige doelpunten zeer verdienste lijk gemaakt. Een groot voetballer is de Groninger niet. Vooral zijn plaatsen is nog voor verbetering vatbaar. Van den Broek hebben wij wel eens beter gezien, hoewel het enthousiaste spel toch wel een kolfje naar zijn hand was. Resten de beide vleugelspelers. Wels was voor de rust het beste, ook al omdat hij toen behoorlijk gesteund werd. Na de rust heeft de Gorcumer vrijwel geen behoorlijken bal meer toegespeeld gekregen. In de tweede helft kwam echter Van Nel len weer als van ouds los. Zelfs wist de D.H.C.- speler zijn talrijke goede voorzetten in die periode met een uitstekend doelpunt te bekronen. Tegengevallen is de Belgische ploeg ons niet, hoewel de aanval der Roode Duivels voor den vij andelijken goal niet alleen te veel tijd, doch eveneens te veel ruimte noodig heeft. Onze verdediging gaf noch het één, noch het ander. Overigens ligt het zwakke punt naar onze mee ning hier in de verdediging. Slechts Dedeken is momenteel een back, die op één lijn gesteld kan worden met onze verdedigers en daar bovendien Van den Berghe nog geen v.d. Meulen is, wordt het verschil in kracht tusschen deze Belgische en Hollandsche linie wel duidelijk gedemonstreerd. No. 46 Het Nederlandsch elftal boekte Zondag in Antwerpen wederom een overwinning (3-1) op de Belgen. Onze spelers, v.l.n.r. v. d. Meulen. v. Run. Weber, Pellikaan, van Reenen. v. Heel. Anderiesen. Bonsema, Wels. v. d. Broek, v. Nellen. indien de a.s. wedstrijd in Amsterdam van 'n eenigs- zins ander karakter zal zijn, zullen zij dit wel spoedig bewijzen. Wat onze spelers verder betreft, hebben wij reeds op het fraaie werk van onze verdediging gewezen, v.d. Meulen is nog steeds de oude en Weber heeft misschien wel zijn alterbesten wedstrijd gespeeld, daarbij krachtig gesteund door zijn partner Van Run. Over de halflinie zijn wij iets minder te spreken, omdat het plaatsen veel te wenschen liet en na de rust b.v. Pellikaan er vrijwel uit scheen te zijn. Van Heel was hier, als steeds kan men zeggen, de er voor fraai spel weinig ruimte overbleef. Door in Antwerpen te winnen, heeft onze ploeg intusschen aan de verwach tingen beantwoord, al valt er misschien op het spel zelf nog wel een en ander af te dingen. Wij zijn er ech ter van overtuigd, dat onze jongens beter kunnen en De Belgische voetbalploeg. V.l.n.r. de spelers, Verboven. Nouwens. Declercq.Dedeken. Voorhoof.Sayes. Versijp, Van den Eijnde, Desmedt, Van den Berghe. Hellemans. Het Nederlandsche voetbal-elftal heeft Zondag in Antwerpen van de Belgen gewonnen in een wedstrijd, waarin de tegen standers niet onze minderen waren, doch waarin Holland het best van de kansen profiteerde en boven dien dit mogen we ook niet on vermeld laten vrouwe Fortuna wat meer met ons ophad dan met de tegenstanders. Men concludeere hier uit echter niet, dat daarom onze zegepraal niet verdiend zou zijn geweest. Kansen, zooals wij ze kregen, hebben de Belgen mis schien niet gehad, doch dit kwam alleen omdat onze verdediging zoo buitengewoon goed op dreef was. Het groote verschil tusschen het Belgische en het Hollandsche elf tal moet dan ook o.i. niet in aan val of middenlinie worden gezocht, doch meer speciaal in de verdedi ging, waar wij met v.d. Meulen, Weber en Van Run een trio heb ben, dat zijn meerderheid over dat der Belgen overduidelijk heeft be wezen. Fraai is de jaarlijksche wedstrijd in de Schelde- stad niet geweest. Er werd van den aanvang af zeer enthousiast, soms zelfs een tikje hard, maar ook snel gespeeld. Snelheid en enthousiasme drukten hun stempel zelfs zoo duidelijk op dezen strijd, dat De voetbalwedstrijd België (1)—Nederland (3) in Ant werpen. Het Hollandsche achtertrio heeft zich buiten gewoon geweerd. Op onze foto v. d Meulen in actie, terwijl v. Run de plaats van onzen keeper onder de lat heeft ingenomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27