DE HELDER ZIENDE Hanussen gaf zijn séances dikwijls in een kamer, die alleen verlicht werd vanuit een soort ronde glazen tafel, waaromheen de bezoekers zaten. Hanussen deed de zaken in ft groot; in droom-toestand sprak hij zijn voor spellingen, welke door een dictaphoon werden opgenomen, later werden getypt en naar de verschillende „klanten*' in en buiten Duitschland gestuurd. Hanussen in zijn werkkamer met twee secretarissen, die hij in dienst genomen had voor zijn correspondentie en de weekbladen, welke hij gedurende eenigen tijd heeft uitgegeven. jEen séance in het huis van den helderziende Hanussen te Berlijn. Zooals men weet had Hanussen in Duitschland een goeden naam als helderziendehij had zijn roem echter niet zonder moeite en strijd gewonnen. Toen hij van verschillende zijden, o.a. door andere helderzienden, werd aangevallen en beschuldigd in de pers, richtte hij zelfs eigen bladen op, om de beschuldigingen te beantwoorden en te weerleggen. Ten slotte won hij het van al zijn concurrenten, en hij had met zijn séances en voorspellingen zooveel succes ook finan cieel dat hij in Berlijn o.a. een groote villa kon laten bouwen, die op fantastische wijze was ingericht en gemeubi leerd. Den laatsten tijd legde hij zich vooral toe op politieke voorspellingen, met name over den vooruitgang der nationaal- socialistische partij en over de macht van Hitier. Ook het beroep van helderziende is echter niet zonder gevaar. Hanus sen had vijanden. In hoeverre dezen schuldig zijn aan zijn sterven eenige weken geleden staat niet vast, doch het is wel zeker dat hij een gewelddadigen dood is gestorven. Toen zijn lijk in een bosch in de omgeving van Berlijn werd gevonden, kon men moeilijk anders dan aan een misdaad gelooven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23