Zeeuwsche Omroep 1496 VRIJDAG 21 APRIL 1933 No. 47 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is veroorloofd. Men meldt ons uit Domburg, dat de Raad heftig geijverd heeft om den draaimolen op de a.s. kermis te handhaven, 't Zouden dan ook geen goede politici geweest zijn, wanneer zij deze sym- bolieke inrichting niet beschermd hadden Het gemeentebestuur van Veere annonceerde, dat het op Mei a.s. een schouwing zal laten houden over „wegen en kunst werken." Men heeft bepaald deze combinatie gemaakt, om de vele artis- ten, die in Veere's straten zitten te werken, in 't gevlij te komen Een sportief heer uit Vlissingen, die naar Parijs was gegaan om Pijnenburg te zien trappen, is aldaar overreden door een taxi. Toen hij weer tot bewustzijn geraakte vroeg 'n provincie- genoot hem, hoe het met de pijn ging. „Die ligt tweedes" was het antwoord Te Arnemuiden is een paard van de gemeente-reiniging met 'n wagen huisvuil op hol geslagen en tegen de openbare school gereden, waar het dier van louter agitatie zijn kop door de ruiten van het lokaal der vierde klasse stak. De onderwijzeres moet een appelflauwte gekregen hebben. Wij in haar plaats hadden geroepen, dat nieuwe leerlingen zich dienen te vervoegen bij het personeel der eerste klas De Aprilmop van de groote dagbladpers, dat in den Kaukasus een complete negerstam door de Sovjetbeambten was ontdekt, werd door een provinciaal blad onder de rubriek „Wetenschap" opgenomen. We raden de redactie aan om onder t ..kopje „Hygiëne en gezondheid" te melden, dat na het gebruik van twee vaten groene zeep en vetloog de negerstam weer tot de blanke volkeren is gaan behooren in gepoogd zijn vrouw ziekenhuis opgenomen Ook .te Wilhelminadorp heeft ee; te slaan. En ook hij is ter verpleging i rr.oetcn worden. Onze correspondent te Ierseke schreef ons, dat een bekend Tweede Kamerlid aldaar een politieke rede heeft gehouden. Tiidens de pauze declameerde een jeugdig geestverwant van den spreker ,,De vlucht" van Adama van Scheltema. 't Gehoor was bepaald niet geboeid geweest Toch niet erg beleefd, zoo'n desertie Uit Middelburg vernamen wij, dat de commissaris van politie gewaarschuwd heeft tegen een vreemden koopman in zakdoeken, die er bedrieglijke methodes op na houdt. Zakdoeken is een artikel waar je alleen jezelf mee bij den neus mag nemen De Zeelandfilm zal voor de eerste maal te Oostburg draaien en wel in de gymnastiekzaal. 'n Gunstige gelegenheid. Toeschouwers van klein postuur kunnen zich nu aan de rekstokken optrekken om beter te zien Men meldt ons uit Driewegen dat de plaatselijke zangver- eeniging tien gulden uit de „ringkas" neeft ontvangen, om aan het concours te Wemeldinge deel te nemen. Er worden zeker veel verlovingen_xerwacht Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames Bloei in Kleverskerke. Een onzer abonné*s te Middelburg bezit een clivia, die 20 jaar oud is en dit jaar met bijna dertig kelken bloeide. Een gestoorde tocht met den motor. Reparatie op straat te Meliskerke heeft wel de belangstelling van de jeugd. Aardappels planten onder Heille (gemeente Sluis). Een opvallend schaap. Tusschen St. Anna ter Muiden en Sluis troffi we een schaap in de wei, dat met zijn horens de aandacht trekt van vele voorbijtrekk< le vreemdelingen. De motorveerboot „Prins Hendrikis thans in dienst gesteld, voorloopig tusschen Vlis singen en Breskens en de nieuwe boot vol doet thans uitstekend. Een kijkje van de „Prins Hendrik'' op de Schelde nabij Breskens.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 24