1474 VRIJDAG 21 APRIL 1933 No. 47 De Royal Scot'', de bekende Engelsche trein, een pan de snelste en mooist ingerichte treinen van Europa, gaat in zijn geheel naar de wereldtentoonstelling van Chicago. Op deze foto ziet men, hoe de zware locomotief in twee deelen werd ingeladen voor de reis over den Atlantischen Oceaan. Het decadente en onzinnige verschijnsel van de schoon heidskoninginnen is ook bij de weinige Indianen in Amerika niet meer onbekend. Kortgeleden werd er, in Palm Springs, zoo n schoonheidsconcours gehouden dit 19-jarige Indianen-meisje, dat den poëtischen naam „Ochtendgloren" heeft, kreeg er den eersten prijs. ^De Albaniërs gaan naar het bal. Voor zulke gelegenheden kleeden de mannen zich in de luxe-editie van het nationale costuum, dat over vloedig versierd is met edelstee- nenr borduurwerk en bonte sjerpen. Als 't maar gek is. Een danspaar in Californië, dat geen andere ta lenten had. om de aandacht op zich te vestigen, heeft de malle onderneming op touw gezet om twee dagen achtereen te dansen op een klein platform van één M. middellijn, en wel op een hoogte van 24 MEr waren, zooals men kon verwachten, ook nog malle menschen genoeg, die naar de rare vertooning keken en het een heele prestatie vonden. De vuurtoren-wacht wordt afgelost. De golfslag maakt hetbijna altijd on mogelijk, met 'n bootje aan te leggen bij den vuurtoren van Eddystone (bij de Zuid-Westkust van Engeland), zoodat de ontscheping moet ge schieden langs'n lijn. Eerst gaan de wachters naar en van boord, daarna worden de levensmiddelen overge bracht. Naast de vuurtoren staat de rest van den ouden toren, die jaren geleden wegens bouwvalligheid afgebroken moest worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 2