8®5Eii23 No. 47 VRIJDAG 21 APRIL 1933 lijks door dezelfde nijvere handen, en onfeilbaar klikt op hetzelfde uur de vracht vertrouwde docu menten in onze bus. We mogen erkentelijk zijn voor dit zoo deugde lijk geoutilleerd bedrijf, dat altijd voor ons klaar staat, en zich geen moeite ontziet om ons te ge rieven post ging voorbij, en bracht een brief van he en een brief van haar J neer steden of landen met elkaar in oorlog waren, zag men de bjpeven het doel al evenmin bereiken. Ook de postzegels zijn van betrekkelijk jongen datum. Eeuwen lang was het gewoonte, dat men het vervoerloon betaalde bij afgifte van den brief. En het was dikwijls ontstellend hoog Ook kwam men de brieven halen. In onzen tijd schijnt dat in sommige kleine gemeenten nog wel te gebeuren 1 Tenminste, we weten wel van een boerenmeisje dat „in stad" ging dienen, en den brief bij de voordeur gereed legde de post zou er wel om komen 1 Dat is over het algemeen echter afgeloopen. Het postbedrijf is een der modernste, waaraan zeer hooge eischen worden gesteld, en dat, in het bijzonder in ons land, aan die eischen voldoet. Praktisch is het vrijwel uitgesloten, dat een brief nog zoekraakt. En de snelheid is geweldig opgevoerd. Vooral voor het platteland heeft dit zijn beteekenis. Want déér wordt het meest verlangend uitgezien naar de post, die het eenige contact geeft met de groote wereld. Als de postbode eens besefte, met hoeveel verlangen door duizen den dagelijks wordt uitgezien naar zijn komst 1 Zou er wel één gezin zijn, waar niet minstens één maal per dag ge vraagd wordtzou de post al geweest zijn? Hoeveel vergeefsche reizen zijn reeds naar de brievenbus ge maakt hoeveel trap- loopers en gangkleed jes ondoelmatig en onnoodig versleten? Hoeveel gezichten hebben achter de deur met haar glimmende brievenbus zich ver trokken in verdriet om slechte tijding Hoe veel harten hebben er in blijde verwachting geklopt Onze brieven, onze couranten en tijd schriften gaan weke- Zou er voor ons ook wat bij zijn i-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9