Zeeuwsche Omroep Te Scherpenisse werd dezer dagen een bazar georganiseerd. Foto van een der stands De Willem van Oranje-herdenkingsfeesten wer den te Breskens ingezet met kinderzang Het in Zeeuwsch Vlaanderen periodieke verschijnsel van waterge brek heeft zijn hoogtepunt bereikt. Buren uit Hoofdplaat bespreken deze misère onder het halen van een emmertje uit de gemeentepomp. Bij gelegenheid van de opening van het nieuwe gebouw der Moderne arbeidersver. te Middelburg poseerde het bestuur. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Kloetinge, waar iedere brand nog steeds door het luiden van de torenklok wordt bekend gemaakt, dat eenige slechthoorende spuitgasten aan deze publicatie niet veel hebben. Men overweegt nu het plaatsen van een annonce in de bladen. Te Biggekerke heeft zich, meldt onze correspondent, het zeldzame geval voorgedaan, dat drie zusjes tegelijk in onder trouw werden opgenomen. 'n Ouder moet nog al eens wat doen om jaloezie te voor komen Een verontwaardigde dierenvriend schreef ons, dat de Am- sterdamsche hondententoonstelling heelemaal niet den onvrien- delijken naam van „woefwaf" gedragen heeft. Dan zal het zeker den meer vriendelijken naam van „Kwispel- door" geweest zijn. Ook 'n omroeper vergist zich wel eens. De nachtvorsten teisteren onze provincie hevig. Hier en daar schijnen geheele bedjes met de Emma-bloem te zijn dood ge- Uit Goes meldt men ons, dat bij 'n rijwielbotsing een der slachtoffers op zijn hand viel en zijn duim kneusde. Hij kon echter, na verbonden te zijn, terstond weer aan het werk tijgen. Dat zal dan ook geen journalist geweest zijn In Zeeland zijn zooveel politieke bijeenkomsten gehouden dat ongeveer alle staatkundige redenaars schor zijn Hoe die menschen hun „stem"plicht hebben kunnen ver vullen is ons een raadsel In het land van Cadzand heeft de vereeniging tot bevorde ring van vreemdelingenverkeer vergeefs er naar gestreefd om een streekvereeniging te stichten. Gelukkig De menschheid zit tegenwoordig al vol genoeg met streken Volgens het in bewerking zijnde Zeeuwsche woordenboek worden op Schouwen en Duiveland erg wel gesp raakte, zw aar- bepakte reizigers aangeduid als ..koffer-gramophoons." Bij 'n voetbalwedstrijd te Schore, telefoneert men ons, zijn van enkele spelers geldbedragen ontvreemd. Wij begrijpen niet, dat de scheidsrechter deze brutale „hands"-gevallen van die zakkenrollers niet opgemerkt heeft Te Vlissingen hebben onbevoegden zonder resultaat getracht om de brandkast in een kantoorgebouw te forceeren. Bevoeg den zijn gewoonlijk bedrevener Tot de volgende week, dames en heeren De groote schoonmaak van karren en wagens geschiedt te Mauritsfort (gemeente Hoek) in een daartoe wel doeltreffend ondiep water. Het lossen van Philippiensche mosselen aan de mosselhaven van Philippina. No. 48 en van het da mes-comité. VRIJDAG 28 APRI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25