Sport van Zondag No. 48 VRIJDAG 28 APRIL 1933 1531 De eenige belangrijke Zeeuwsche ontmoeting van j.l. Zondag was de wedstrijd Zeelandia— Axel, promotie-wedstrijd om een plaats in de tweede klasse. Het is 'n wedstrijd geweest, welke voor den toeschouwer niet veel bekoring kon hebben. Het spel stond op zeer laag peil en slechts de laatste minuut is in de oogen van het publiek genoeg sensationeel geweest om de op het terrein doorgebrachte uren niet te betreuren. Nog slechts één minuut was er te'spelen, terwijl de stand 11 was, toen het Axel gelukte het winnende doelpunt te maken. De Zeelandia-doelman keerde wel het niet al te gevaarlijke schot, doch op onverklaar bare wijze sprong de bal terug het doel in. Het moet voor de Zeelandia-aanhangers wel een groote ontmoediging zijn, reeds den eersten wedstrijd, op eigen bodem nog wel, te moeten verliezen. Daarmee is echter de kans op de plaats in de tweede klasse nog niet verspeeld en het is nu te meer noodig, hard aan te pakken. Voor Axel is deze overwinning een groote steun en wij weten, dat dit de Zeeuwsch-Vlaamsche ploeg zal inspireeren tot een nog vuriger spel. Als de voorteekenen niet bedriegen, zal menig tegenstander op het Axel- veld sneuvelen. Groote belangstelling is uitgegaan naar den wedstrijd tusschen het Zuid-Nederlandsche elftal en Admira, welke op het Willem I I-terrein in Tilburg gespeeld is. Deze belangstelling is natuur lijk te danken aan de verkiezing van den Middel burg-speler, P. Vogel, als mid-voor van het Z. elftal. De verslagen in de diverse bladen hebben heel weinig over Vogel geschreven en daar wij het genoegen hadden dezen wedstrijd te volgen, willen wij onzen lezers over dezen Zeeuwschen midvoor ons oordeel niet onthouden. In de allereerste plaats mogen wij dan zeggen, dat Vogel door zijn medespelers verwaarloosd is. Zij hebben hem niet genoeg werk gegeven om hem in staat te stellen zijn capaciteiten, welke ver staan boven hetgeen hij dezen middag kon vertoonen, te laten zien. Speciaal de binnenspelers hebben te veel getracht zelf te doen, wat eigenlijk het werk van den midvoor was. Paffen b.v. hebben wij heel vaak hard zien zwoegen om den bal door de ver dediging heen te werken, waarbij hij heel vaak verdienstelijke kunstjes vertoonde, welke echter al ie dikwijls moesten mislukken tegen tegen standers als Admira. v. Lungen aan de andere zijde moge in zijn vereeniging een verdienstelijk speler zijn, in dit elftal heeft hij niet gedaan, wat van hem verwacht mocht worden na de schitteren de recensies, welke wij de laatste weken over hem mochten lezen. Dit in oogenschouw nemend, met de sterkte van de tegenstanders en het te veel verdedigend spel van de Zuidelijke middenlinie, mogen wij zeg gen, dat Vogel het in dezen proefwedstrijd al heel ongelukkig heeft getroffen. Wat de Zeeuwsche midvoor echter te doen kreeg heeft hij goed ge daan en een tweede kans om te toonen wat hij kan, moet en zal Vogel ook ongetwijfeld krijgen. In het geheele elftal waren overigens slechts twee spelers, die tegen de sterke tegenstanders opgewas- Zondag hebben Zeelandia en Axel hun eersten pro motiewedstrijd gespeeld. Axel won met 21. Spel moment uit deze match. Een corner op het doel van Axel. De promotiewedstrijd der 3de-klassers Zeelandia en Axel. Nog 'n spelkiekje uit dit belangrijke treffen. De keeper van Zeelandia gepasseerd. Een der Zeelandia-backs tracht het Ieder nog te bereiken, doch de bal rolt over de lijn. het dan ook het verrassende element. Met korte tikjes, goed geplaatst, goed ontvangen, hebben zij kansen weten te scheppen, welke slechts door onzuiver schieten en goed werk van den Zuidelijken doelverdediger niet in doelpunten werden omge zet. Het is voetbalkunst en wij bewonderen het, al moet er aan toegevoegd worden, dat het soms wat eentonig dreigt te worden. Veel, heel veel hebben de Zuidelijke voetballers kunnen leeren, maar wij hopen, dat zij de trucjes der buitenlanders, die niet altijd even eerlijk waren, niet zullen overnemen, want ook dit verstonden de mannen van Admira uitstekend. sen waren en dit zijn Pellikaan en Pottgens, de doelverdediger. Op schitterende wijze heeft Pelli kaan als rechtshalf zich geweerd tegen den linker vleugel van Admira en het is dan ook hoofdzake lijk aan zijn buitengewone spel te danken, dat de verdediging een hoogere score kon voorkomen. De doelverdediger is ongetwijfeld de beste uit ons Zuiden en zeer terecht heeft het publiek hem door menig hartelijk applausje dank gebracht voor zijn prachtige keep-werk. Admira is een voetbalploeg van de bovenste plank. Zoo nu en dan speelde slechts één elftal, dat dan ook toonde, wat bijna volmaakt voetbal is. Hun systeem dwingt bewondering af,'al mist Axel valt aanSpelkiek uit den promotiewedstrijd te Mid delburg De keeper der thuis club kan het gevaar keeren. Zeelandia en Axel kampen om een plaatsje in de 2de klasse. De doelman van Axel maakt één der tal rijke Zeelandia-aanvallen onschadelijk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27