Nieuwe Nouses Gebreid Nby-mutsje Manteltje van gelakt satijn bij 'n rok van ge- Namiddagjapon van zwarte jersey met wit en rood ge> RUITEN EN STREPEN. VRIJDAG 5 MEI 1933 No. 49 60 st. opzetten en 4 toeren r. breien. 5de toer: 1 r., 2 keer draad omsl. Van her halen tot den laatsten st., 1 r. 6de toer: r. breien en de lussen laten vallen. 7de en 8ste toer: r. 9de toer: als de 5de. 1 Ode toer: als de 6de. 11de toer: 4 r., 2 st. br. in 1 st. Van her halen tot de laatste 5 st., 5 r. 12de toer: r. Verder lste toer: 1 r., 4 r., 1 aver. Van herhalen tot de-laatste 5 st., 5 r. 2de toer: 1 r., 4 aver. Van herhalen. Laatste st. r. Deze beide toeren 3 keer herhalen. In den laatsten toer 1 st. minderen. 9de toer: 2 r., 1 aver., 1 r. Van herhalen tot einde van den toer. Dezen laatsten toer 17 keer herhalen en in den laatsten toer 1 st. meerderen. Verder lste toer: In den lsten st. 1 st. meerderen, 4 r., 1 st. meerderen. Van herhalen tot 't einde. 2de toer: 1 r., 4 aver. Van herhalen tot den laatsten st., 1 r. 3de toer: 1 r., 4 r., 1 aver. Van herhalen tot de laatste 5 st., 5 r. 2den en 3den toer 6 keer herhalen. 5 toeren r. 21sfe toer: 2 st. samenbr. den geheelen toer door. 5 toeren r. 27ste toer1 r., verder den geheelen toer 2 st". samenbr., 5 toeren r. 33stetoer: als de 21ste. De wol afbreken, den draad door alle steken ha len en afwerken. Dan naait men het mutsje dicht tot ongeveer 2 cM. over de rechtsche toeren van den bol. Het mutsje wordt gestreken, waarna men zij den bandjes aannaait en van hetzelfde lint 'n paar rosetten maakt ter versiering. THÉRÈSE. Gekleed toilet van wit met rood geruit organdie, gegarneerd met grijs organdie. Corsage, wit met rood en grijs. Bijbehoo- rende handschoenen van grijs organdie. Blouses. Er zijn bij de nieuwe blouses bui tengewoon sierlijke mo dellen, soms gecom bineerd uit tweeërlei stof. Een effen glad lijfje, bijvoorbeeld, heeft 'n paar korte raglan- mouwtjes van gemoesde zijde, in een spitse punt oploopend tot den hals en versierd met twee strook jes, terwijl een zelfde strookje 'n schootje vormt onder aan de effen blouse. Bij 'n andere blouse zijn de raglanmouwtjes tot aan den halsgesmockt. Het smockwerk omsluit nauw de armen tot halver wege de ellebogen, vanwaar de mouwen wijd uitvallen. De blouse heeft verder nog een kleine versiering van smockwerk bij de V-vormige halsopening. Weer een andere effen blouse heeft 'n berthekraag van kleine gebloemde strook jes, welke strookjesreeks wordt voortgezet op de mouwtjes. Gestreepte stofjes worden vaak gecombineerd met effen stof, terwijl ook fijne plooitjes een gewilde versiering blijven voor zijden blouses. Ruiten en strepen. Er worden bij de nieuwe modellen zeer veel ruiten en strepen verwerkt, en niet alleen voor meer eenvoudige toiletten, maar ook voor avondjaponnen. Het model van onze afbeelding van wit met rood geruit organdie, nauwsluitend tot aan de knieën, wordt gedragen over 'n onderjurk van grijze taf zijde. De bijbehoorende handschoenen en de ele gante kraag, welke van achteren tot aan de taille reikt, zijn van grijs organdie. Het corsage is een sierlijk kunstwerk van rood en wit en grijs. Van eenvoudiger allure is het namiddagtoiletje van onze eerste afbeelding, een creatie van het Parijsche modehuis Max Sport. De japon is van zwarte jersey, de blouse van rood met wit gestreept mousseline. Zulk een japonnetje, op de schouders gesloten met 'n paar knoopen, kan natuurlijk over verschil lende blouses worden gedragen, en naarmate de blouse meer of minder elegant is, zal ook het ge heel een meer of minder eleganten indruk maken. Ook bij een blouse met lange mouwen zal dit toi letje zeer goed voldoen. Het zwarte hoedje van opengewerkt stroo bij dit toilet is een model van Esther Meyer. Gestreepte en geruite stoffen worden bij de nieuwe creaties op verschillende manieren gecom bineerd met effen stof. Soms is het bovenstuk van een japon vest, kraag en het bovengedeelte van de mouwen geruit of gestreept, terwijl al het overige van de jurk, inclusief 'n paar tot de elle bogen reikende manchetten, van effen stof zijn. In weer andere gevallen wordt de geschiedenis omgekeerd en heeft 'n geruit of gestreept toilet 'n paar mouwen en 'n bovenstuk van effen stof. Gele genheid te over dus om een toilet van 'n vorig seizoen weer op te frisschen. Er wordt voor namiddagjaponnen en avondtoi letten ook weer tafzijde verwerkt, een soepel, glanzend materiaal, dat in combinatie met wit organdie in sierlijke creaties wordt omgetooverd en waarbij dan soms handschoenen worden gedra gen eveneens van tafzijde met 'n rand van wit organdie om de manchetten. Onder de nieuwe stoffen maakt het gelakte sa tijn furore, dat vooral wordt verwerkt voor korte zomermanteltjes. Onze foto vertoont zoo'n man teltje van een sierlijk eenvoudig model bij een rok jersey met wit en streepte mousselinen blouse, zwart hoedje van openge werkt stroo. van ge ruite wollen stof. Satij nen das met geruite randen. BEHOORENDE BIJ JURKJE EN MANTELTJE IN ONS VORIG NUMMER BESCHREVEN. van geruite wollen stof. De bijbehoo rende das vormt een combinatie van satijn met geruite stof. Evenals de strepen bij de moderne toi letten op zorgvuldig overwogen wijze tegen elkaar aan gezet wor den, zoo zoekt men ook bij de geruite stof fen de garneering in rechte en schuine banen, zooals bij den rok op onze foto. PAULA DEROSE. Haarverzorging Aan mevr. L. te G. raad ik aan voor de Lcale plek op haar hoofd na&r een goeden huidarts te gaan, die haar hoogst waarschijnlijk weer den vollen haargroei zal kunnen teruggeven. Huismiddeltjes geven hier zeker geen baat. Inmiddels kan de kale plek misschien bedekt wor den indien het haar zorg vuldig achterover wordt ge kamd en met een speldje wordt vastgezet. T. L.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18