Grappige nieuwe Hoedjes. Kleine Ensembles Een elegant gehaakt hoedje van bruine wol. gegarneerd met 'n oranje veer. 'n korter leven beschoren dan aan meer normale nieuwtjes. Er zijn echter, behalve de exotische, nog tal van andere fantasieën. Een model van soepel, fijn stroo, bijvoorbeeld de ,,Legionaire"-hoed, wordt, even als de hoofddeksels der soldaten, schuin naar voren gedragen. Dan lanceerde Agnès 'n „Postillon", een trouwe copie van den ouderwetschen postiljonhoed, ge garneerd met 'n smal, van voren gestrikt lint en met 'n toefje gardenia's. Le Mounier ontwierp 'n Tyroler hoedje, 'n rood vilten model, rondom even omgeslagen en gegarneerd met 'n veeren- fantasie in rood en wit. Weer andere modellen zijn geïnspireerd op vroegere modes. Zoo vertoont Blanche et Simone 'n grooten hoed met lagen bol. De tamelijk breede rand is van achteren opgeslagen en de garneering bestaat uit 'n grooten strik schuin tegen den bol aangezet. Ook gehaakte en gebreide hoedjes worden in Parijs veel gedragen en zoo'n hoedje is nu weer eens iets, dat de meeste vrouwen zelf zullen kunnen maken. Heel modern is 'n tamelijk hooge punt- De Parijsche modehuizen hebben voor den zomer buitengewoon grappige hoedjes ontworpen, en ze hebben daarvoor inspiratie gezocht zoowel in het Oosten als in allerlei Europeesche landen. Er zijn modellen geïnspireerd op de Turksche fez of op 'n Chineeschen mandarijnenhoed en weer andere die het moderne Parijsche vrouwtje doet gelijken op 'n Russischen pope of op'n inboorling van Afrika. Het zijn alles min of meer bizarre fantasieën, waar aan het oog eerst zou moeten wennen waartoe het echter wel niet den tijd zal krijgen, want aan dergelijke mode-bevliegingen is gewoonlijk nog muts geheel rechts gebreid met 'n omgeslagen rand van 2 rechts, 2 averechts. Het elegante hoedje van onze afbeelding is gemaakt van bruine wol en versierd met 'n oranje veer. Het hoedje wordt gedragen bij 'n bruin geruit mantelpakje met 'n bruine gehaakte pull over, passende bij 't hoedje. Het zijn alle op zich zelf eenvoudige kleedingstukken de saamhoorig- heid van het geheel vormt de elegance ervan. Mode-details zijn trouwens altijd van groote waarde voor de vrouw die er prijs op stelt goed gekleed te gaan. En de mode brengt allerlei kleine ensembles, waarmee men aan een en hetzelfde japonnetje nu en dan 'n ander aspect kan geven. Er zijn hoedjes met bijpassende dassen, kraagjes met manchetten en ceintuur, tasschen met bijpas sende handschoenen. Daar is bijvoorbeeld 'n ensemble van 'n eenvou dig wit vilthoedje, met wit leeren handschoenen en witte das. Een geruite das, van voren in 'n grooten strik gelegd, heeft ter begeleiding 'n geruiten rand rondom het hoedje dat erbij gedra gen wordt, 'n Heel aardig garneerings-ensemble verkrijgt men ook door 'n kraagje en 'n paar man chetten gebreid van fijn haakgaren of van wit glansgaren. Hierbij behoort dan 'n witte ceintuur en 'n wit randje om den hoed. Kraagje en ceintuur kunnen nu en dan worden vervangen door 'n pull over zonder mouwen, afgewerkt met 'n strik bij den linkerschouder en eenzelfden strik rechts bij de taille. Een der laatste mode-details zijn geruite hand schoenen, zooals die van onze foto. De hier afge beelde handschoenen zijn rood, groen en blauw geruit en vervaardigd van hetzelfde materiaal als de strik op de witte blouse. Van geheel zome'rsche allure is de „gekleede" japon van onze derde afbeelding. Dit toilet met bijbehoorende kleine cape is uitgevoerd in blauw met geel gebloemde zijde. De van voren vastge- strikte cape is met gele zijde gevoerd en de groote strik, die aan het geheel 'n bijzondere elegance verleent, is gedeeltelijk van gebloemde en gedeel telijk van gele zijde. Dit is weer een dier toiletten, die geschikt zijn voor transformatie, èn door de cape èn door dien grooten strik, zonder welke het geheel terstond een veel eenvoudiger indruk geeft. Er worden lange gele handschoenen bij gedragen. PAULA DEROSE. Een zomerjapon in blauw en geel, door de bijbehoorende cape en door den groo ten strik geschikt voor transformatie Een der allernieuwste modesnufjes lange geruite handschoenen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18