nhuteHiwuUcAe 3lo*t Hier een oud plaatijzeren dak, daar een stuk motor, ergens anders vandaan 'n wiel, het stuur'n lantaarn of de rem en op deze manier heeft 'n knutselaar in Chicago 'n completen auto gefabriekt, alles samen voor f 25. Naar verluidt kan het vehikel een snelheid van 40 K.M. per uur halen. Het ontredderde wrak van de Akron, 't geweldige Amerikaan- sche luchtschip dat boven den Atlantischen Oceaan verging. Men is er in geslaagd de verbogen en gescheurde resten van den luchtkolos te vinden en uit zee op te halen. VRIJDAG 12 MEI 1933 1591 Een interessante tentoonstelling De brenger des heils" werd in Berlijn gehouden, waarin een overzicht werd gegeven van allerlei secten. afgodsbeelden, geheime godsdienstige genootschappen bij onbeschaafde volken enz. van vroeger en nu Op deze foto ziet men een masker, dat door de Eskimo's bij het zonnewende-feest wordt gebruikt. In Weenen was het gewone 1 Mei-feest door de regeering verboden; uitgebreide militaire maatregelen waren genomen om dadelijk met kracht in te grijpen, indien dit noodig mocht zijn. Inplaats van optochten en vlaggen zag men prikkeldraadversperringen en machinegeweren. Het is in Duitschland geen bezwaar meer, als 'n fabriek of opslagplaats niet aan de spoorlijn ligt. Er is 'n sterke tractor met lorries in dienst gesteld, die een geheelen wagon over straat naar een fabriek rijdt welke niet over rails vanaf den spoorweg of 't emplacement bereikt kan worden. i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 23