SPORT VAN ZONDAG No. 50 VRIJDAG 12 MEI 1933 1595 Onze voornaamste tegenstanders op 't voet balveld, de Belgen, zijn nooit te vertrou wen geweest. Juist als men dacht ze ge makkelijk te kunnen hebben, bleek de werkelijk heid heel anders. Zoo was het ook Zondag. De papieren stonden werkelijk in ons voordeel, al was het alleen maar vanwege de laatste overwin ning op de Scheldestad. Goede kennissen van me, die stereotiep een paar sigaren ot 'n pot bier op de buitenlanders zetten, durfden het thans niet aan, zoo waren ze van een Hollandsche zegepraal over tuigd. Echter, één ding hebben ze bij hun berekeningen over het hoofd gezien. Het Nederlandsche Elftal speelt in het Stadion te Amsterdam zijn beste wedstrijden niet. Ook Zondag kwam dit duidelijk aan het licht. Vijfmaal achtereen werd op eigen grond nu verloren, waartegenover in het buiten land toch werkelijk zeer fraaie resultaten staan. Neen, het oude Stadion, daar konden onze voet ballers van leer trekken. Het heeft weinig nut verder te philosopheeren. De Belgen speelden Zondag beter voetbal dan onze oranjemannen en hebben den wedstrijd verdiend gewonnen. De Roode DuiveJF plaatsten Zondag de ballen heel wat beter dan onze spelers. Vooral in de mid denlinie kwam dit tot uiting. Hierbij dient er de aandacht op gevestigd, dat het gemis van v. Heel zeer sterk werd gevoeld. Deze Rotterdammer is altijd een groote steun voor den aanval. Breitner, Van den Broek was actief genoeg. Nog een kiekje uit den Holland België-wedstrijd van Zondag j.l. Weer is v. d. Broek, die het keeper Braet lastig maakt. Het elftal van O.V.C. (Oud-Vossemeer), dat het kampioenschap le klasse van den Brabantschen Voetbalbond behaalde. zijn vervanger, bleek dit allerminst, hoe hard de Hagenaar ook heeft ge werkt. Verder is Pellikaan een prachtspeler, doch voornamelijk in de verde diging. Een teamgenoot den bal voor de voeten spelen doet deze Tilbur- genaar zelden of nooit. Hij houdt nu eenmaal De zaken gaan slecht. De gezichten zeggen genoeg. Van l.n.r. de T. C.-leden Lotsy, Herberts en Mundt. Verder de hr. Boeljon. hoofdconsul van den K.N. V.B., en geheel rechts Puck v. Heel, die wegens 'n blessure niet kon spelen, met trainer Glendenning. meer van „lange" trappen en wij vinden dit absoluut niet erg als er maar twee andere half- spelers zijn, die er een ander systeem op na houden. Echter, tot overmaat van ramp heeft ook Anderie- sen vrijwel geen enkelen bal behoorlijk afgegeven, zoodat onze voorhoede het niet makkelijk had. En die aanval De vleugelspelers, vooral Wels, dat ging wel. Adam geen schijn van vroeger, althans niet wat spelverdeelen betreft, v. d. Broek werkte hard, doch had voor het Belgische doel nimmer steun, terwijl Duinhouwer dermate aan planken koorts leed, dat hij vrijwel nergens was. V. d. Meulen had geen gelukkigen dag. Men wach- te er zich voor om bij de twee doelpunten, welke hij liet schieten, van „blunders" te spreken. Dit kunnen alleen absolute leeken zeggen. Neen, v. d. Meulen had ditmaal het geluk niet aan zijn zijde en zonder de hulp van vrouwe Fortuna maakt een keeper al heel weinig klaar. Weber en Van Run kwamen niet op een zoo hoog plan als de laatste maal in Antwerpen. Maar daarvoor speelden ook zij in Amsterdam, de stad waar het niet meer gaat. Eigenlijk wel prettig voor de Belgen dat ze ge wonnen Hebben. Ze hebben er hard voor gewerkt en beter gespeeld dan de onzen. Neem b.v. eens het spelver deelen van den midhalf Hellemans. Geen halfspeler bij ons die daaraan tippen kon. Hooydonckx speelde weer als in zijn allerbeste dagen. Deze laatste wedstrijd van het sei zoen heeft in elk geval bewezen dat er weinig verschil tusschen het Bel gische en Hollandsche voetbal be staat. Nu eens zij, dan wij weer. Voor onze Technische Commissie breken er weer moeilijke dagen aan. Mogelijk ontdekken we in den aanvang van het nieuwe seizoen een paar kanonnen. Middelburg wint met 61 van Juliana. Een der Juliana-aanvallen wordt door de hechte verdedi ging van Middelburg on schadelijk gemaakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27