ZEEUWSCHE SPORT 1627 waardoor haar kans eenigszins gestegen is. Het spel was evenwel niet van dien aard, dat een promotie verwacht kan worden. Toch aanpakken, Zeelandianen, we weten nooit hoe een stuivertje rollen kan. Middelburg heeft in Breda tegen Hero de derde overwinning behaald en zich hiermee in deze competitie voor haar plaats in de eerste klasse stevig bovenaan genesteld. Nog één uit-wedstrijd tegen Juliana en twee thuiswedstrijden, tegen V.V. V. en Hero, staan voor den boeg, zoodat Middel burg ongetwijfeld de beste kansen heeft. Voor een goed overzicht laten wij hier even de rangorde volgen gesp. gew. gel. veri. pnt. Middelburg ..3 3 O 0 6 124 V.V.V3 2 0 1 4 6—3 Juliana 3 1 0 2 2 5—9 Hero 3 0 0 3 0 3—10 VRIJDAG 19 MEI 1933 De singelloop te Middelburg. Veertien loopers kwamen ditmaal aan den start. Wij hadden het genoegen den wedstrijd Hero Middelburg mee te maken en zoodoende ook Middelburg eens bij een uitwedstrijd gade te slaan. Het spel, dat vertoond is, was niet bepaald mooi, d.w.z. van den kant van Middelburg. Er zat niet voldoende verband in de ploeg als geheel en slechts door hard werken van een groot deel der spelers werd deze overwinning bereikt. Het geheel was een spannende wedstrijd met de beste kansen en het beste spel aan de zijde van Hero. Als wij even Middelburg aan een korte beschou wing onderwerpen, dan moet direct gezegd wor den, dat de linkerhelft, waar Ploegaert wegens een tegen Juliana opgeloopen blessure ontbrak, er totaal „uit" was. De invaller linkshalf kon Ploegaert op geen stukken na vervangen en had geregeld de hulp van spil en back noodig, waardoor, vaak de geheele zaak uit elkaar werd gerukt. Het is niet de goede plaats voor dezen speler, die wel zijn best deed. De verdedigers, met aan het hoofd den doelman, hebben verdienstelijk ge speeld, al werd hun spel door de zwakke bezetting van de half-plaats ongunstig beïnvloed. Dirkse was wat traag, maar niettemin een goede stuw kracht. P. Ploegaert was in topvorm en kan op een schitterenden wedstrijd terugzien. De voor hoede was niet buitengewoon op dreef. De buiten spelers wisselden goede met zwakke momenten af, van de binnenspelers was Suijkerbuijk de beste, hoewel ook Verhulst verdienstelijk werkte. Vogel zag onder strenge bewaking kans er nog tweemaal tusschenuit te glippen en dat zegt voor hem weer genoeg. No. 51 Nog een kiekje uit den Middelburgschen singelloop. Bruijnooge (Marathon). De Ruyter (Boskoopsche Boys) en De Vin (Marathon) komen resp. als 2e. 3e en 4e aan de finish. Zeelandia wint den promotiewedstrijd tegen Boeimeer met 31. Kiekje van den afge slagen aanval der bezoekers. De singelloop van de athletiekvereeniging E. M. M. te Middelburg heeft een zeer ver rassend resultaat opgeleverd. Een onbekenden Zeeuw is 't gelukt de overwinning te behalen. De looper Moermond van de pas deze week aangeslo ten vereeniging Rust Roest uit Zierikzee heeft een overtuigende overwinning behaald en in een recordtijd den 3700 meter langen loop afgelegd. Het zou voor den besten looper op dezen afstand een zware taak zijn dezen Schouwenaar te over winnen. Zijn tijd spreekt voor zichzelf, een tijd, welke nog nooit op den singelloop gemaakt is, n.l. 10 m. 4514 sec. Er moge aan den stijl van dezen looper nog een en ander ontbreken, de snelheid is er. Wij hopen, dat deze Zeeuw onder goede leiding staat, dan is er zeker wat te bereiken. Ook de tweede aankomende was een Zeeuw n.l. Bruijnooge van de vereeniging Marathon uit Vlissingen. Nu de bekerhouder Kemp niet was opgekomen, lag het voor de hand, dat Bruijnooge zich als eerste zou plaatsen. De Zierikzee-man kwam, zag en overwon, zoodat Bruijnooge zich met de tweede plaats in den tijd van 11 min. 2 3/5 sec. moest tevreden stellen. Eerst nummer drie was een niet-Zeeuw, n.l. A. de Ruijter, een A-klasser, lid van Boskoop sche Boys te Boskoop, die een tijd maakte van 11 m. 4 sec., terwijl als vierde de Marathon-man De Vin, die vorige week op den Provincialen Boulevardloop in Vlissingen nummer twee werd, in 11 min. 5 1/5 sec. de eindstreep bereikte. Dit is een bewijs, dat de verwachting, welke wij van De promotiewedstrijd Zeelandia Boeimeer (3 1). Moment uit deze ontmoeting tij dens een hoekschop op het Zeeuwsche doel. De Middelburgsche singel loop. P. G. Moermond van de vereeniging Rust Roest te Zierikzee arriveert als eerste aan de finish. Hij maakte den fraaien tijd van 10 minuten 451/2seconden. dezen looper hadden, juist was en zooals wij vorige week ook reeds schreven, De Vin spreekt dit jaar een woordje mee. Van Opdorp de E.M.M.'er plaats te zich als nummer 5, een goede prestatie voor deze opkomende kracht.' Een kereltje klein van stuk, jong nog, echter met een vasten wil, die zich met goede training zeker nog naar voren kan werken. De beide loopers, die vroeger steeds de eersten waren en waar ieders belangstelling nog steeds naar uitgaat, n.l. v. Sorge en Kambier, waren weer de lager geplaatsten. Kambier bereikte de zesde en v. Sorge de achtste plaats. De verzorging der loopers en de regeling van den loop waren, mede dank zij de prachtige medewerking van de politie, keurig in orde. De loopers, speciaal zij die uit „den vreemde" kwamen, waren hierover uiterst tevreden. Een woord van lof komt den organisatoren dan ook wel toe. De beide Middelburgsche voetbalvereenigingen hebben het in hun promotie-degradatiewedstrijden tot een overwinning weten te brengen. Zeelandia ontving Boeimeer en sloeg de Brabanders met 31. De eerste overwinning van Zeelandia,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27