ZEEUWSCH NIEUWS mm Zeeuwsche Omroep Ips? hond, een porceleinen r waarschijnlijk vroeger verward schrijven, Hallo hallo hier is de persdienst schen Omroep. Het verder vertellen 3 ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Aardenburg, dat de machine van de stoom tram uit Brugge aan den Krakeelweg weer eens uit de rails ge huppeld is. Naar verluidt zijn de locomotieven van dit vervoermiddel niet van gewone, doch van hobbelpaardenkrachten voorzien Een oudheidkundige bond zond ons een telegram meldende dat bij de restauratie-werkzaamheden aan het stadhuis ouden beerput, naast het geraamte van e leeuwtje gevonden is. Kenners der historie beweren nu dat in Veere een dierentuin geweest is Iemand uit Haamstede zond uit het ons alleen duidelijk werd, dat hij zich bij de opening van de Darwin-tulpen-tentoonstelling een aap gelachen heeft. Dit mensch is bepaald het waardigst pendant van de geëx poseerde bloemen geweest Men verzoekt ons uit Schuddebeurs te vermelden, dat de jeugdherberg op „Weelzicht" een vader en moeder gekregen heeft. Omdat wij geen speciale rubriek voor geboortebenchten hebben, voldeden wij maar aan den kieseh uitgesproken wensch Bij den inspecteur der belasting te Hansweert is van een provinciegenoot f 17.000 aan gewetensgeld binnengekomen. 't Is gelukkig voor de Nederlandsche schatkist, dat bij de meeste Zeeuwen het geweten eerder begint te knagen. De Oostburgsche fanfare zal te Axel, ter bevordering van het vreemdelingenverkeer, een concert geven. Men kan er verzekerd van zijn dat de uittocht naar andere ge meenten groot zal wezen Naar men ons uit het land van Cadzand telefoneerde zal er tijdens het komende badseizoen een wafelbakkerij nabij het water gevestigd worden. Vroeger maakte de jeugd er druk zandtaartjes, doch dit kan nu, om het strand te sparen, verboden worden Uit Middelburg ontvingen wij een berisping, dat wij niet uit zonden het feit, dat het Genootschap der Wetenschappen met zestig nieuwe leden verrijkt is. Om de waarheid te zeggen was ons een en ander iets te ge leerd. Over enkele jaren hopen wij wel in een kort bericht de namen te noemen van hen, die er in Zeeland nog geen leden van zijn Men seint ons uit Oost en West Souburg, dat de veldwachter bij een slager een geslacht varken in beslag heeft genomen. De steeds toenemende corpulentie van het politiekorps vindt in zoo'n geval misschien haar verklaring 1 Wij vernamen uit Goes, dat een gymnast bij het oefenen leelijk op zijn neus is gevallen en voorts dat burgers een vech tend verloofd paartje gescheiden hebben. Het werken aan turnringen lijkt al even riskant als het werken aan verlovingsringen. Te Wolfaartsdijk heeft een avontuurlijk jongmensch, zonder succes, zich pogen te verrijken via een „kraakje" in het gemeen- Gebrek aan politieke scholing had anders moeten weten dat alle gemeentekassen aan het aardsche slijk onthecht zijn Tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 26 MEI 1933 No. 52 De restauratiewerken van het raadhuis te Veere gaan onafgebro ken hun gang. 'n Door kijkje door een der weggebroken muren van den voorgevel De heer Kampman te St. Maartensdijk herdacht het feit dat hij voor 25 jaar werd benoemd tot post directeur aldaar. Te Souburg werd de "^1 nieuwe gereformeerde kerk de vorige week Vrij dag in gebruik genomen. Modern verkeer in Zee land. De afdeeling Zee land van de Vereeniging van Ambtenaren der Re gistratie en Domeinen hield Zaterdag 20 Mei haar jaarlijksche verga dering in de Schouw- sche Boer*' te Haam stede en enkele leden maakten vanaf Vlissin- gen de reis per vlieg machine. Bij de opgravingen der laatste dagen bij de restauratiewerken te Veere werden eenige vaasjes gevondendie van zeer ouden datum bleken te zijn. De vaasjes voor het raam van het lokaal van den opzichter. JR..;?.** x i 5ÏT Landarbeid te Ovezande. Mooi Walcheren. Zomerweelde onder Oostkapelle.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 22