Een merkwaardig nest maakte een lijster in East Cleveland (Engeland) De vogel vond een oude oliejas, die in een schuur hing, de beste plaats om er te broeden. No. 52 Een der groote Duitsche oorlogsschepen, die den zeeslag bij Scape Flow tijdens den wereldoorlog leverden en nu gelicht zijn. kwam omgekeerd aan de oppervlakte. Daar het te veel moeite kostte om het wrak te keeren. werd het eenvoudig onderste boven naar de slooperij gesleept. De kiel moest dienst doen als dek. De hygiënische en meest practische lepel is uitgevonden, speciaal geschikt voor het eten van pompelmoezen. Wan neer men den lepel in de groote vrucht steekt, wordt automatisch een kleine paraplu geopend. zo(^at e"e" tueele spatten niet op de kleeren kunnen komen. Brengt men de lepel naar den mond. dan sluit het schermpje zichzelf. Bovendien kan het parapluutje dienen als be schermer tegen stof. zoolang de vrucht op tafel staat. Zooals de Zuiderzee geen zee meer is door het leggen van den afsluitdijk, wil men de Middellandsche Zeeafslui- ten door een dam in de straat van Gibraltardie Europa en Afrika zal verbinden. De ontwerper, de architect Sör9el in München, heeft groote voordeelen van dezen afsluitdijk berekend (voor het verkeer, uitgestrekt nieuw land in de drooggelegde Middellandsche Zee. enz.). Men ziet op deze foto's hoe men het bouwen van den geweldigen dam, en den toekomstigen grooten weg voor auto's en treinen zich voorstelt. Over de practische uitvoerbaarheid van het geweldige plan hebben de experts, voor zoover ons be kend is, nog niet beslist!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 2