Zeeuwsche Omroep No. 1 VRIJDAG 2 JUNI 1933 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit de hoofdstad der provincie, dat de afdee- ling Zeeland van het landstormkorps-motordienst op 16 Juni a.s. een nachtoefening zal houden. Daar de nachten heel kort zijn in Juni, zal men probeeren een donkere kamer bij 'n fotograaf te huren. Uit Kapelle ontvingen wij het bericht, dat de eerste kruisbes sen aldaar geveild zijn en een der bestuurderen der veiling daarbij een toespraak hield. Om de vroege spinazie, de Zeeuwsche blauwen, de boerekool, stoksnijboonen, grauwe erwten, enz. gelijke eer te bewijzen, overweegt men het bouwen van een aula naast het veilingge bouw en de aanstelling van een vasten feestredenaar Dezer dagen is te Kloetinge een patrijzennest gevonden, waarin 25 eieren lagen. Vogeldeskundigen zijn met deze grossiersneigingen in kennis gesteld. Tot nu toe was de wetenschap niet op de hoogte van het feit, dat er ook onder de vogels een handeldrijvende midden stand was. Wij vernemen uit Breskens, dat de tweede Zeeuwsch-Vlaam- sche Jaarbeurs wegens gebrek aan voldoende „deelneming" niet doorgaat. Wij zijn juist van meening, dat hier te veel deelneming was, maar in ieder geval zal er te Utrecht heel wat opluchting zijn gekomen, nu de concurrentie-angst verdwenen is Men seint ons uit Middelburg, dat een koolmees haar nest bouwde en haar eieren legde in de brievenbus van een zakenhuis. Sinds er zoo weinig orders meer binnenkomen op de kanto ren, zitten de vogels daar rustiger dan in de boomen Een kunstenaar heeft aan het gemeentebestuur van Goes een houtsnede aangeboden, blijkbaar omdat de raad inzake het be- lastingheffen zoo meesterlijk 't „van dik hout snijdt men plan ken" toepast. Een aardewerkfabriek moet nog van plan zijn» om, uit hoofde van eenzelfde symboliek, aan B. en W. een groote plateelen citroenpers aan te bieden Benoorden Cadzand heeft een visschersman een prae-histo- rischen bizon opgevischt. Diverse genootschappen strijden om het bezit van het kadaver voor hun museums. Wanneer de gelukkige vinder er 'n behoorlijken prijs voor weet te bemachtigen, zal het ophalen van oude koeien uit 't water wel een veel beoefend bedrijf worden Als laatste slachtoffer van de Zeeuwsche voorjaarsschoor maak 1933 is te Oud Vosmeer een juffrouw van de trap gevallen. De vereeniging voor huisvrouwen heeft nu met de K.L.M. maatregelen genomen voor cursussen in het parachute-gebruik voor de Zeeuwsche dames. Uit Vlissingen ontvingen wij 'n telegram, met de grootse be mededeeling, dat een dame aldaar tien bekroningen verwierf op de internationale hondententoonstelling te Dordrecht. Dat zal ook wel nooit een schoonheidskoningin worden Tot de volgende week, dames en heeren Woensdag en Donder dag. 24 en 25 Mei. hield het Nederlandseh Jonge lingsverbond te Vlis singen en Middelburg zijn 80ste algemeene vergadering, waarvoor zeer groote belangstel ling bestond. Als een der hoogtepunten stond op het programma een boottocht met een der mailbooten van de Maat schappij Zeeland. Voor afgegaan door een sig- riaalafdeeling padvinders komen de congressisten aan bij de boot. Onder groote be langstelling heeft de gymnastiekvereeni- ging Achilleste Middelbar <-en na- tionalen itum- marsch gehouden ter viering van haar 10- jarig bestaan. Over zicht van de groote drukte op de Markt vóór het vertrek der deelnemers. Voor de provinciale stoomvaartdiensten op de Westerschelde werd vanuit Dordrecht de vo rige week een ponton en toegangsbrug naar Vlissingen gesleept, die aldaar werden ge plaatst. Een kijkje tijdens het plaatsen van ponton en brug, bij de aanlegplaats der provin ciale stoombooten naar Terneuzen te Vlissingen. Bij de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen werd voor rekening van een Amerikaan een jacht gebouwd, waarmee deze naar Amerika denkt over te steken en dat met de geheschen zeilen 'n keurig effect oplevert. Te IJzendijke brand de door onbekende oorzaak een groote landbouwschvnr af. Als bizonderheid werd vermeld, dat 't reeds de 4e schuur in deze omgeving is, die ongeveer op het zelfde uur en telkens op Zondagavond in vlammen opging. Een en ander wijsl op kwaadwilligheid. H. Ms. Gelderland bracht de vorige week een bezoek van enkele dagen aan Vlissingen. Kolen laden voor het vertrek door de Jantjes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25