SPORT c^SCHE No. 1 VRIJDAG 2 JUNI 1933 Burgemeester Erasmus van Oostburg knipt het lint door en opent De renners aan den start daarmee de eerste wielerbaan in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderenvoor de afvalrace. Voor het laatst „Achilles", de meest populaire Middelburgsche gymnastiekvereen., onder de loupe. Een nationale afstandsmarsch van 40 K.M. over't eiland Walcheren voor de ouderen en'n van 25 K.M. voor de adspiranter, zou het slot zijn van de Jubileumfeesten, georganiseerd ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan der vereeniging. Het is een waardig slot geworden. Nimmer is in Zeeland een marsch gehouden met een zoo groote deelname. Ongeveer 570 deelnemers en deelneemsters startten Zondagmorgen onder overweldigende belangstel ling van de Markt te Middelburg. Verscheidene groepen, alle in een keurig wandeltenue gestoken, en ongeveer 60 particuliere deetnemers aanvaard den te ongeveer 10 uur den schitterenden tocht. Reeds direct bij het starten kwaihen wij tot de over tuiging, dat het grootste deel goed getraind was en tevens, dat bij die training, speciaal bij de groepen, ook de marschvorm niet verwaarloosd was. De jury, die te beoordeelen had aan welke groepen de prijzen toekwamen voor den besten marschvorm, stond voor een zeer moeilijke taak. Wij twijfelen er niet aan of ieder zal zich neerleggen bij haar be slissing, hoewel die misschien voor velen een onver- wachten uitslag bracht. Wij hebben op verschillende punten de groepen zien passeeren en op een enkele uitzondering na vormde elke groep telkens een goed marscheerend geheel. Er zat tempo in, er was orde en een geheel van gelijke frissche kleuren in de kleeding. De eerste prijs werd behaald door de nog zeer jonge Zeeuwsche Wandelsport- vereeniging, gevestigd te Middelburg. Deze ver eeniging, welke nog pas eenige weken bestaat, heeft werkelijk een schitterende prestatie geleverd en indien zij zich blijft ontwikkelen op de wijzezooals dat tot heden het geval was, dan zal zeker deze eerste door haar behaalde beker de laatste niet zijn. De militaire groep van de S.D.O.A. en de Koloniale reserve moesten loten om den tweeden en derden prijs. Begunstigd door buitengewoon gunstige weers omstandigheden is deze tocht geworden een reus- beide Middelburgsche pro- motie-degradatie-candi- daten j.l. Zondag hun kansen moeten verde digen. Zeelandia moest in Axel wederom de meerdere erkennen en met een 1O-nederlaag kwamen zij huis toe. Axel komt er steeds be ter voor te staan en als M.E.V.O. vorige week gespeeld heeft voor wat zij waard is, dan is er een goede kans, dat Zeeuwsch Vlaanderen vol- Aaedig moment tijdens één der ritten op de wielerbaan te Oostburg. Moment uit één der op Hemelvaartsdag te Vlissingen gespeelde korfbalwedstrijden, georganiseerd door de korfbalver. „Madjoe" Zeelandia uit Hansweert won den eersten prijs in de te Vlissingen gehouden korfbalwedstrijden. achtige propaganda voor de wandel- - sport. Duizenden menschen hebben in Middelburg start en aankomst meege maakt en wij twijfelen er niet aan of uit die duizenden toeschouwers komen weer tientallen nieuwe wandelaars naar voren. De belangstelling op het rustpunt Domburg was matig, ter wijl ook op de gepasseerde dorpen de belangstelling niet zoo groot was. En nu nog even Koning Voetbal, die naar het schijnt zijn heerschappij dezen zomer niet wenscht af te staan. De voor voetbal geschikte tijd is ver streken en nog eiken Zondag wordt er lustig op los getrapt. Zoo hebben de gend jaar zijn aantal tweede klassers vermeer derd heeft tot twee. Middelburg had alle moeite het tegen H.E. R.O. tot een gelijk spel te brengen. De laatste wed strijd tegen V.V.V. op tweeden Pinksterdag moet de beslissing brengen en door Middelburg ge wonnen worden om veilig te staan. Na het gelijke spel van j.l. Zondag staat Middelburg nog één punt boven alle concurrenten, aannemende, dat het protest van V.V.V. in haar voordeel beslist wordt. Het is voor Middelburg een zwaar jaar geweest en volgens ons zijn de spelers langzamerhand aan het eind van hun krachten gekomen. Eerst de zware promotie, toen de inspannende competitie en nu de degradatie-wedstrijden vergen wel het uiterste van de groen-witte ploeg. Het is te hopen, dat Mid- delburg's eerste elf zich met inspanning van al hun krachten in den laatsten strijd zullen werpen, opdat zij door een overwinning kunnen zorgdragen voor 't behoud van den Zeeuwschen eerste-klasser.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27