SEN INDISCHE GEVANGENIS X m vt - '4 V ÜEtKsiÜeJ - I *JliL No. 1 VRIJDAG 2 JUNI 1933 Uit menschelijke en opvoedkundige overwe gingen laat men de gevangenen niet lanterfanten en niets doen, maar men geeft hun de gelegenheid tot nuttigen arbeid. Bij een rondgang door de ge bouwen ziet men hen bezig met smeden en timme ren. In daartoe ingerichte werkplaatsen worden schoolbanken, stoelen en tafels vervaardigd en de arbeiders krijgen hiervoor een dagloon betaald, dat ongeveer overeenkomt met hun mogelijke verdien sten in hun dessa. Ook de kost verschilt niet van het gebruikelijke maal, dat de inlander in vrijheid kan gebruiken n.l. rijst, groenten, een half ei en een banaan. Op iedere cel, waarheen de gevangenen des avonds worden gebracht, staat een bordje, dat den einddatum van hun straftijd vermeldt. Bij goed gedrag kunnen zij er op rekenen, dat een gedeelte van de straf wordt kwijtgescholden. Het bureau-personeel der inrichting wordt ge vormd door de ontwikkelde inlanders, die hier een vergrijp moeten boeten. Wanneer 'n gevangene in vrijheid wordt gesteld, trekt de reclasseering zich zijn lot aan. En zeer vaak met succes, want en dit is óók een verschil met Europa (soms ten minste) de familie is altijd heel blij, als een ontslagene in haar midden terugkeert. Het uitzetten De wachtpatrouille op rondgang. De overgroote meerderheid der gevangenen leeft in groe pen van vijfentwintig man bijeen alleen de allermoeilijkste elementen bevinden zich in de cellen. Ook hun, die in een cel moeten verblijven, staat nog een klein stukje grond onder den vrijen hemel ter beschikking. Een ontspanning voor de gevangenen is, behalve de voetbalwed strijd op Zondag, de wekelijksche vischvangst in de visckvijvers der inrichting. De gevangenen krijgen de vangst bij den maaltijd. MM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 5