De vorig dm Vlootschouw op de Hud-**». son, ter gelegenheid van de tentoonstelling. Rechts een nabootsing van de „Santa Maria", het schip, waarmede Columbus Ame rika ontdekte. Wij mogen nu mis schien glimlachen om tal van zaken, die sinds het einde der vorige eeuw in hooge mate geper- fectionneerd werden, toen hadden die zelfde zaken al de aantrekkingskracht van het nieuwe. Electri- citeit, telefoon, telegraaf, en zoo menige andere uitvinding, die wij thans als „vanzelfsprekend" aan ons dagelijksch leven hebben toegevoegd, wa ren in 1893 nog in zeer onvolkomen staat. Maar welk een enorme om wenteling beteekende hun eerste verschijnen desondanks niet in het bestaan der menschen. toerelti Noorwegen zond een model van 'n Viking vaartuig naar de we reldtentoonstelling Onder de schutse van een stoomschip kwam het behouden aan. President Cleveland's^, stelde machinerieën en waterwerken meteen knopdruk in werking Men begreep te staan aan het begin van een nieuw tijdperk, waarin de mensch zou leeren volkomen over de meest verborgen natuurkrachten te heerschen, waarin hij slagen zou hem tot nu toe onbekende en vijandelijke elementen aan zijn wil te onderwerpen. De vorige wereldtentoonstelling te Chicago werd gehouden op de zelfde terreinen, die thans ook voor de expositie van 1933 dienst doen. Van alle kanten werd er toen critiek uitgeoefend op den om vang der terreinen. De tentoonstelling van 1893 werd gehouden ter gelegenheid van het feit, dat het in genoemd jaar vier eeuwen geleden was, dat de Genuees Christoffel Columbus het nieuwe werelddeel Gezicht op het paviljoen, waar de modernste machines waren opgesteld. No. 2 Het Duitsche paviljoen. Nu dezer dagen te Chicago een wereld tentoonstelling is geopend, waarvan wij binnenkort nog belangrijke en interes sante foto's hopen te brengen, is het misschien niet onaardig thans even de aandacht te vra gen voor de tentoonstelling, die in 1893 werd gehouden in dezelfde Amerikaansche stad, en die toenmaals voor een geweldige gebeurtenis in het beschavingsleven der volkeren werd ge houden en dit inderdaad ook was. Een der toegangswegen naar de wereld-**», tentoonstelling in 1893 te Chicago.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 4