1 114 DE BIJKOMSTIGHEDEN VAN ONS TOILET Iedere vrouw die er voldoende .geld voor disponibel heeft, kan mooie japonnen koopen en mooie hoeden; maar het is een kunst op zichzelf om 'n toilet met allerlei kleinigheden te completeeren tot 'n elegant geheel. En die kunst is vooral belangrijk voor al wie niet beschikken kunnen over veel kleed geld. De eenvoudigste kleeding kan elegant wezen, indien alle kleuren ervan goed gekozen zijn, indien de garneering van het eene kleedingstuk harmonieert met die van het andere en een bijkomstigheid als 'n das, bijvoorbeeld, kan het ge- heele aspect van 'n toilet veranderen ten goede of ten kwade. Op de hierbij gaande foto toont ons bijvoorbeeld de Metro- Zomertoilet van zacht geel organdie met bijbe- hoocende aparte kleine cape. Groote strooien hoed met garneering van bloementoefs. Goldwyn-Mayer-filmster, Benita Hume, op hoe veler lei manieren verschillende dassen kunnen worden ge dragen. Daar is vooreèrst 'n vierkante wollen das, rood en zwart geruit, op cow-boy-manier omgeknoopt. Daar naast, bij '11 tailleur-costuum, een zijden das in ver schillende tinten van blauw en oranje. De gestreepte das, lichtgrijs met gele, oranje en roode strepen, wordt gedragen bij 'n grijzen hoed met rood lint. De sport- sjaal daarnaast is min of meer nonchalant omge knoopt, terwijl de kleuren van de laatste gestreepte das wit, zwart en rood worden teruggevonden bij het bijbehoorende witte vilthoedje met garneering in zwart en rood. Behalve de vaker voorkomende combinatie van das met hoedje is er ook de meer extravagante van das en handschoenen gestreepte en genopte hand schoenen bij 'n das van hetzelfde materiaal. Bij de moderne japonnen zijn het vooral de mou wen welke de aandacht trekken. Daarbij is elk genre vertegenwoordigd en de zéér wijde ballonmouwcn ko men meer en meer op den voorgrond. Er is daarbij o.a. een model met zeer wijde, bijna tot den elleboog reikende strooken, 'n paar mouwen waarbij de wijdte nog extra wordt geaccentueerd door 'n breedc, uit bollende ruche op de schouders. Hoe moet ik mijn sjaal dragen De Metro-Goldwyn-Mayer-plmster Benita Hume met verschillende soorten sjaals. Van de sierlijke kleine manteltjes en capes, welke zulk een aardige aanvulling verleenen aan menig zo- mertoiletje, worden telkens weer nieuwe modellen gelanceerd, liefst versierd met de zoo echt vrouwe lijke strooken en strikken. Uitge voerd in wit organdie kunnen zulke manteltjes bij verschillende japonnen worden gedragen. Het kleine witte strookjesmanteltje van onze afbeelding wordt gedragen bij een rood en wit geruite japon, nauw tot aan de knieën en vandaar uitvallende in golvende banen. De groote hoed in naturel stroo met een eenvoudige lintgarneering vormt een waardige bekroning van dit frissche zomersche geheel. Het zomertoilet van onze derde afbeelding is uitgevoerd in zacht geel organdie. Het wijd uit vallende benedengedeelte van den rok is met pun ten ingezet in het gladde heupstuk. De breede cein tuur is van voren gestrikt. De bijbehoorende kleine cape wordt geheel apart gedragen en van voren met 'n strik gesloten. Ook bij dit gracieuze toiletje wordt 'n groote strooien hoed gedragen, gegarneerd met bloeinen- toefjes. Groote strooien hoeden verschijnen meer en meer op het tooneel naarmate de zomer vordert. Een nieuwe Parijsche creatie op dat gebied is een groote hoed van naturel stroo, dat halverwege verdwijnt onder de garneering van zwart satijn. PAULA DEROSE. HANDWERKVREUGD Door de fabrikanten van ,,Everlasting"-brei- katoen werd een prijsvraag uitgeschreven voor de fraaiste handwerken van haar pro ducten vervaardigd. En 't resultaat van die prijs vraag heeft de verwachtingen ruimschoots over troffen. De bekroonde inzendingen zijn samengebracht in een fraai boekwerk, dat onder den titel „Hand- werkvreugd" in de wereld werd gebracht en dat zeer zeker ook aan velen werkelijk vreugde brengen zal. Iedere vrouw, die van handwerken houdt, kan in dit boek iets van haar gading vinden. Eenvou dig, doelmatig en fraai ondergoed is erin verte genwoordigd, evenzeer als fraaie kussens en kleed jes van allerlei soort. Men kan er de beschrijving in vinden van velerlei sierlijke kleedingstukken snoezige baby-jurkjes, mutsjes en manteltjes, aller aardigste jongenspakjes, badpakjes en badman tels, sierlijke meisjesjurken, pyama's, vesten, pullovers en bolero's, enz. Er zijn beschrijvingen van wandversieringen, van spreien, van speelgoed, van theemutsen, van vloerkleedjes kortom, zoowat van alles wat men slechts bedenken kan. Breiwerk, haakwerk, weefwerk, smyrnawerk, reliëfwerk, knoopwerk, alle vervaardigd van Ever- lasting-breikatoen, volgen elkaar op en bewijzen nog eens temeer voor hoe velerlei doeleinden dit goedkoope, onverschietbare en welhaast onver- slijtbare materiaal kan worden aangewend. Vele duidelijke en fraai gekleurde foto's en teekeningen verleenen aan dit mooie boek een nog grootere waarde en een bizondere aantrek kelijkheid. Rood met wit geruite japon en luchtig zomermanteltje van wit organdie. Groote wit strooien hoed met lintgarneering.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 16