LIEVEN YROUWI Mantelpakken Moderevue bij de Royal Rscot Wedrennen No. 5 De witte gehaakte hand schoenen welke bij dit toilet wer den gedragen trokken mede in 't bizonder de aandacht. Ook deze herinneren weer aan hand schoenen en mitaines uit vroe gere tijdperken. Naast de vele fantasieën op het gebied der mantel- costuums blijft het klas sieke tailor-made zich nog altijd handhaven. En voor al wie slechts over weinig kleedgeld beschikken kunnen is dit cos- tuum, dat nauwelijks aan mode onderhevig is, economischer dan alle eendagsvliegen van moder ner allure. Het hierbij afgebeelde mantel- costuum, gedragen door de Metro-Goldwyn-Mayer actrice, Una Mèrkel, is vervaardigd van 'n fijne grijs geruite heerenstof en voorzien van twee rijen knoopen. De élegance van het geheel ligt vooral in de keurig bijpas sende détails den grijzen vilt- hoed, de bijkleurende das en de grijs suède handschoenen en schoentjes. PAULA DEROSE. 146 De jaarlijksche modeparade van Royal Ascot is weer 'n groot succes geworden. Op merkelijk was het groote aantal toiletten op vroegere modes geïnspireerd. Er waren, bijvoorbeeld, jonge-meisjesjaponnen precies zóó ats ze twintig, dertig jaar geleden ook werden gedragen, 'n Gebloemde rechte japon was er, met 'n geplisseerde strook als 'n Berthe- kraag om den hals en eenzelfde strook onder langs den rok. Pofmouwen tot aan de ellebogen en 'n gedrapeerde ceintuur om de taille. Daarbij 'n Een wit organdie toiletje van de Royal Ascot meeting, met geplisseerae strooken en strookjes. Moderne gehaakte handschoenen. Een der meest bewonderde toiletten van Royal Ascot. Japon van wit organdie met knoopjesgarneering en wijde strooken. groote witte flaphoed, met 'n fluweelen lint. 'n Andere dergelijke japon had vier ingerimpelde strooken, zeer wijde ópstaande pofmouwen en om het middel 'n breede ceintuur met 'n grooten strik van achteren. Het bleek op deze mode-revue tevens weer eens duidelijk hoeveel organdie er wordt verwerkt voor de moderne zomertoiletten. Er was o.a. 'n witte organdie japon met 'n spinnewebpatroontje de rok en de tot de taille reikende pelerine ge garneerd met verticale gepijpte strookjes. De cape sloot hoog om den hals met 'n dergelijk strookje en werd daar met 'n smal fluweeltje, dat zich rondom de opstaande ruche vlijde, van voren vast gestrikt. Het min of meer stijve van dit toilet werd nog geaccentueerd door 'n hoed naar het model der hooge heerenhoeden, gegarneerd met 'n rechte veer. Bij weer 'n ander toilet waren de driekwart lange mouwen en de hals afgewerkt met uitge- schulpte randen van wit organdie. De zeer wijde stijf uitstaande rok was eveneens met uitgeschulpte randen gegarneerd en gevoerd met wit organdie. Ook de combinatie kantstof met bont was ver tegenwoordigd 'n kanten japon, 'n kanten toque gegarneerd met bloemen en 'n kanten cape omzoomd met zomerbont. De witte japon van onze afbeelding behoorde mede tot de toiletten welke bizonder in den smaak vielen. De knoopjesrij van voren en op de mouwen, de wijde strooken laag op den rok gezet, het doet alles denken aan vroegere modes, terwijl het geheel toch uiterst modern aandoet en van die oude modes aanmerkelijk verschilt. Het witte toilet van onze tweede foto, ook van Royal Ascot, valt vooral op door de garneering van geplisseerde strooken en strookjes langs hals en mouwen van het van voren eenvoudig dicht geknoopte jasje. Het luchtige organdie leent zich bij uitstek voof dergelijke garneeringen. De Metro Gcldwyn-Mayer-actrice. Una Merkel, in een mantelcostuum van fijne grijs geruite heerenstof Grijs vilthoedje en grijs suède handschoenen en schoentjes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 18