Zeeuwsche Omroep No. 5 VRIJDAG 30 JUNI 1933 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Brouwershaven, dat op het gemeente bestuur hevige aandrang wordt uitgeoefend om de twee leeg staande lokalen der openb. lagere school in te richten gymnastiekzaal. In dezen tijd is het veel waard wanneer men handig over den kop weet te gaan Uit Vlissingen vernamen wii, dat bij de officieele ontvangst ten stadhuize van den slagershond, de burgemeester heeft gewezen op de wenschelijkheid van goede verstandhouding tusschen overheid en slage Daar hoeft men zich anders geen zorg over te maken. Sinds de overheid de belastingbetalers uitbeent, mag zij zich als 'n goeden collega van de slagers beschouwen. Onze correspondent te Axel bericht ons, dat aldaar dezer dagen niet minder dan resp. 42 en 23 waterratten werden gevan gen in een schuur bij de Groote Kerk Vermoedelijk volgden deze beesten een cursus om kerkrat te worden. Voorts raden wij onzen corresp. aan een optelmachine te koopen Te Schore, zoo seint ons de Oudheidkundige bond, zijn bij graafwerken voor de te bouwen nieuwe gemeentewoning groote oude baksteenen aangetroffen. Opmerkelijk was de diepte, waarop deze voorwerpen zich bevonden bepaald gezakt als baksteeken Te Middelburg werd op Donderdag 22 Juni de jaarlijksche paarden- markt gehouden. Een hoekje van de paardenmarkt, waar de bazen met de paarden rustig op een kooper wachtten Uit Rcnesse telefoneert men ons, dat de Wereldvredespad- vinders van 3 tot 13 Augustus aldaar een kamp gaan inrichten. Er komen zelfs deelnemers uit Duitschland. Dat is bepaald slim van de laatsten in eigen land zullen het wereldvredespad beslist niet kunnen opsnorren hetgeen blijkbaaru>at de bazen betreftdorstig maakte. Voor het kantongerecht te Middelburg is een chauffeur veroordeeld wegens het rijden zonder spiegeltje Dat zal een chauffeuse nooit overkomen Na de markt keeren de paarden per auto terug naar huis. Bij het opladen bleek, dat niet alle dieren op zoon autotochtje waren gesteld. Men meldt ons uit Wissenkerke, dat een oude dame, gd door haar kinderen, haar negentigsten verjaardag gevierd heeft 'n Beetje meer bewegingsvrijheid had men de feestelinge toch wel mogen gunnen Van bevriende zijde te Oostburg werd ons meegedeeld, dat het voorstel om de eierveiling op te heffen, verworpen Het bestuur zal nog eenmaal trachten de zaak te redden, trouwend dat de leden dan voor voldoende eieren zullen zorgen Vele goedwillenden zijn thans tot het gebruik van ochtend- overgegaan Bij een der vele officieele ontvangsten ten stadhuize in onze provincie begon een der congressisten na't vloeien van den eerewijn zoo enthousiast te worden, dat hij zoowel de ge meente als den burgemeester een gestadigen groei toewenschte Schoone perspectieven voor den kleermaker van het hoofd dier gemeente Uit Zeeuwsch-Vlaanderen gewerd ons de tijding, dat Bel gische garnalenvisschers betoogd hebben tegen den invoer verkapte Nederlandsche garnalen. Wanneer het onzen Zeeuwschen visschersmenschen nog tegenloopt, hebben ze kans, dat de Oosterburen bij iedere garnaal een Arischen stamboom verlangen Te 's-Gravenpolder werd in den raad propaganda gemaakt aanschaffing van een signaalhoorn en 'n gasmasker ten behoeve der brandweer. Daar de dorpsspuiten gewoonlijk geen water kunnen geven hebben de spuitgasten den plicht om de nieuwsgierigen op andere wijze aangenaam bezig te houden Tot de volgende week, dames en heeren De prov. Bond van Schietvereenigingen Pro Patria" vierde haar 25-jarig bestaan en organiseerde schietwedstrijden op de militaire schietbanen te West Souburg Foto van 't bestuur v.d. jubileerenden Bond. In de schiettent tijdens de wedstrijden Te Breskens hield de Bond van Chr. Zangvereenigingen Z. Vlaanderen haar jaarlijksch zangfeest. Overzicht van de drukte op het terrein tijdens de uitvoering van de muziek- vereen. Hosannauit Axeldie haar medewerking verleende. Te Goes werd de 100ste ver- jaardag van Opa Borgs" luisterrijk gevierd. Vooraf gegaan door den burge meester van Goes, en de beiden te Goes woonachtige leden van Ged. Staten, rnr. Stieger en mr. Bommel van Vloten, trok de muziek met honderden Goesenaren naar het feest van Opa i de St. Joanna Stichting, waar de 100-jarige reeds sinds enkele jaren verblijf houdt. Opa Borgs wacht te midden van fa lieleden de huldiging der Goesenaren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25