Rondom den Scheldebeker-Zwemwedstrijd De eerst aankomende dame. mej. Olsen uit Rotterdam, ontvangt bloemen van dr. Staverman, den leider van den me- dischen dienst. om het voorname cachet, dat er van wege de belangstelling der autoriteiten op wordt gedrukt, zeker langzamer hand onder de grootste sportevene menten van ons land zal mogen ge rekend worden. En mogen er mis- Mej. Meerman uit Vlissingen komt als eerste Zeeuw uit het water (No. S in 't algemeen klassement). Een leuk groepje belangstellenden op het water, die meteen een deco ratie vormen voor het sportfestijn. No. 7 schien („sport")gevoelens gekwetst worden naar aan leiding van het feit, dat er voor de veiligheid van 25 zwemmers 4 5 5 honderd personen in actie zijn, dan heeft dat met het min of meer sportieve gedeelte, naar onze meening, niets te maken. En het „safety first", waarvoor zoovelen in de weer zijn, heeft in dat geval nog deze goede zijde, dat juist dat gewriemel op het water der bootjes met hel pende marinemenschen en loodsen naast die van belang stellenden een spektakel vormt, dat onzen Schelde- mond nog mooier maakt en aantrekkelijker. Alles bij elkaar achten wij den wedstrijd een festijn, waarvan we, in al zijn kleuren en schitterende mo menten, vooral vanaf de ferryboot, die met belang stellenden tijdens den wedstrijd op het water rondkruist, in hooge mate konden genieten, dat we in Vlissingen niet meer mogen missen en waarvoor we den initiatiefnemers grooten lof moeten brengen en dat we met een organisatie, zooals hier in elkaar is gezet op voortreffelijke wijze, een jaaifijksch toe nemend succes gerust durven voorspellen. De drie eersten, v. I. n. r. de heer Kuiper (Amsterdam) 3e, de heer Temme (Londen) le en de heer Milton Londen2e. De start te Breskens voor den Scheldebeker-zwemwedstrijd, gezien vanaf de ferryboot, die tijdens den wedstrijd op de Schelde rondkruist. De heer Temme uit Londen komt aan als No. t en woedt door den burgemeester van Vlissingen gelukgewenscht. Onder de belangstellenden op den voorgrond merken we op den heer Toussaint, algemeen organisator van den wedstrijd, de heeren Weber en Kamecmans. die hun diensten als ervaren chef-loodsen verleenden. Voor de vierde maal werd verleden week Zaterdag de zwem wedstrijd gehouden over de Schelde van Breskens naar Vlissingen, een zwemtraject van pl.m. 7 K.M. En we mogen vast stellen, met stijgend suc ces. Het weer van Zater dag was dan ook, naar het ons voorkomt, schit terend voor een dergelijk evenement. Stonden velen in den beginne critisch tegenover dezen zwaren zwemwed strijd, na het succes van 't vorig jaar en het nog grootere succes van dit jaar (van de 25 deelnemers bereikten er 20 de finish), zal iedereen wel met dit gebeuren, dat zijn weerga niet kent, zijn ver zoend. 't Is voor de stad Vlissin gen met haar mooie boulevards en prachtig gelegen strand een machtige reclame en een gebeur tenis, die èn om het internationale karakter vanwege de deelname èn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 19