Zeeuwsche Omroep De Coöperatie „De Broeder band"' te Vlissingen opende Zater dag haar nieuw en fraai gebouw aan den Singel. Bestuur en genoo- digden tijdens de ofpcieele opening. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuw- schen Omroep. Het verder vertellen van dele berichten, in wel ken vorm ook, is geoorloofd. De vertegenwoordiger van den minister van economische zaken heeft op de jaarvergadering der Z.L.M. te Oostburg den aanwezigen bezworen, de aardappel dagelijks de volle aan dacht van het departement heeft. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat de heeren daarom hun bief stukje en groenten veronachtzamen Men meldt ons uit Ierseke, dat een tienjarig jongetje met zijn pony tegen 'n auto gerend is en toen zijn hoofd verwondde. De pony hing zeker voor zijn oogen toch eigenlijk geen dracht voor 'n Hollandschen jongen van tien jaar. In antwoord op het desbetreffend verzoek ontving het hoofdbestuur der Schippersvereniging Schuttevaer bericht, dat de sector in 't vuur van Stavenisse, dekkend den zwarten tonskant van het vaarwater aan de overzijde van rood in groen zal worden veranderd. Maar beneden blijft de sector rood, om dat rood de aangewezen kleur is om den eigen wal te dekken. De raadselredacteur van het Schippersweekblad, dat dit be sluit ontcijferen moest, is in overspannen toestand naar een rust oord gebracht. Uit Kortgene ontvingen wij een missive, waarin te kennen werd gegeven, dat de aanleg van een brug tusschen Noord- en Zuid-Beveland niet tot de onmogelijkheden behoort. Jawelmaar wanneer de Noord-Bevelanders loopende naar Zuid-Beveland willen, zullen ze toch moeten beginnen met beter „over de brug te komen," dan ze nu doen De politie te Clinge heeft het signalement verspreid van *n gestolen paard. Bruine groote oogen, zwarte neusgaten en natte lippen. De aanhoudingen zijn niet van de lucht. 'n Leerling van een handelscursus te Vlissingen heeft het model van een zakenbrief vervaardigd, zóó pakkend van stijl, dat een colporteur erin geslaagd is daarmee aan Hitier een lootje van de „Joodsche Invalide" te verkoopen Onze correspondent te Goes meldde ons met eenige spotzucht, dat daar voor een vereeniging van onderwijzers en onderwijze ressen een lezing over de kunstmestfabricage is gehouden. Die spotzucht is misplaatst Wie weet hoezeer de kunstmest tot den hoogeren bloei van ons lager onderwijs kan meewerken Men n^eldt ons uit Hansweert, dat de plaatselijke scheeps werf met 10 H. A. grond verkocht is voor het schijntje van Er is geen behoefte meer aan schepen. Het eenigste wat de reederijen tegenwoordig nog laten varen, is de hoop 't Plafond in de raadzaal van Aardenburg heeft veel te lijden van lekkage. Er zijn gelden uitgetrokken om het hemel water buiten het gebouw te houden, 't Spraakwater mag nog wel binnenkomen V Men schrijft ons uit Biezelinge, dat op de jaarlijksche geiten keuring onder de eigenaar-deelnemers een gratis-abonnement op het weekblad „de Geit" is verloot. Om den aanvoer wat grooter te maken, zal 't volgend jaar de gelukkige winnaar de 52 nummers moeten meebrengen Uit Middelburg bericht men ons, dat zich daar twee Ti role rs vertoond hebben, die een guitaar bespeelden, welke geheel uit lucifersdoosjes vervaardigd was. Al wie zoo'n instrument zelf wil maken, raden wij aan, doos jes van het Kreuger-concern te kiezen daar zal wel de meeste muziek in zitten Uit Zuidzande ontvingen wij de tijding, dat er onder het vee weer mond- en klauwzeer geconstateerd is. De koeien zijn er zeer mee ingenomen, dat men haar bek tegenwoordig mond noemt nu hopen zij nog dat men haar beenen niet meer voor klauwen uitscheldt Te Axel heeft V.V.V. het initiatief genomen voor het in richten van een Axelsche kinderkamer. Ook oogt de zang- vereeniging „Orelio" een boerenkoor te vormen. Het eerste initiatief vonden wij beter geschikt voor bakers en van het boerenkoor verwachten wij niets anders dan klaag liederen. Te Ierseke wordt het aanbrengen van 'n naambordje en het uitsteken der vlag als een vergrijp tegen de openbare orde be schouwd. Het zal ook aan alle zieken worden verboden hun tong aan den dokter te laten zien, wanneer er op dat moment 'n overheidspersoon hun woning passeert. De berichten uit Axel berusten op 'n misverstand. Het ging over 'n hoerenkamer cn 'n kinderkoor. Ons commentaar ver valt dus. Tot de volgende week, dames en heeren VRIJDAG 14 JULI 1933 Voor den Oranjetrein be stond in Zeeland ook heel wat belangstelling. Ook de Zeeuwsche schoonen maken een visite aan de tentoon stelling. De gemeente 's Heerenhoek gaat steeds voort met het ver beteren van de wegen in het dorp. Ben kijkje op het werk. De Z. L. M. (Zeeuwsche Landbouw Mij.) vierde de vorige week haar 90- jarig bestaan zonder bizondere feeste lijkheden. Alleen op de jaarvergadering te Oostburg werd 't feit gememoreerd. Het bestuur en enkele leden na de officieele ontvangst ten raadhuize te Öostburg. V Te Vlissingen werd het Algemeen Middenstands congres gehouden. Bestuur en leden poseeren na ontvangst ten raadhuize. De in aanbouw zijnde nieuwe aanleg steiger te Zierikzee nadert de voltooiing.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 25