Zeeuwsche Sport No. 7 VRIJDAG 14 JULI 1933 219 De Zeeawsche athletiekkampioenschappen te Vlissin- gen. Boreel won zoowel de 100 als 200 M. hard- loopen. Kiekje pan den Zeeuwschen sprintkampioen aan de finish. De tweede dag van de kampioenschappen van den Zeeuwschen Athletiek Bond is j.l. Zater dag te Middelburg gehouden, 'n Warme, zon nige dag, ideaal weer voor athletiek-wedstrijden. Boeiende, spannende strijd van gezonde, krachtige jeugd, vroolijk, blijmoedig dravend en springend, elkaar bekampend om een kampioenschap. Blij met een eigen overwinning, doch bewonderend en waardeerend een goede prestatie van de tegen partij. De athleten gunnen elkaar de overwinning, zijn opgetogen over een bijzondere prestatie van een tegenstander, alsof het hun eigen prestatie was. Zoo moet het ook zijn, wil men aanspraak kunnen maken op den naam van sportsman. Het ware te wenschen, dat de verstandhouding bij alle takken van sport onder de beoefenaren was zooals hier. Wat zou het voor allen veel prettiger werken zijn. Kon het dan ook eens eenigen in vloed hebben op de bestuurders en supporters, welke men bij de verschillende vereenigingen aan treft. Alles zou vlotter, gemakkelijker werken, er kon meer bereikt worden.1 Dit schijnt illusie te zijn en te moeten blijven. De prestaties der kampioenen zijn goed en op verschillende nummers is een verrassende uitslag te noteeren geweest. Bij de dames waren het voor al die van Wilhelmina, welke sterker naar voren kwamen dan vorige jaren. Bij de heeren was E.M.M. het meest op den voorgrond. Van de dames-kampioenen waren er 2 van Achilles, 2 van Wilhelmina, 1 van Marathon en 1 van O.K.K. Van de heeren telt E.M.M. 10 kampioenen, Marathon 3 en Rust Roest 2. De 4 x 100 meter estafette voor dames won Wilhelmina, terwijl E.M.M. beslag wist te leggen op die voor de heeren. De 100 meter dames was deze maal voor mej. A. J. Petiet van Wilhelmina, vóór mej. van Driel van Achilles. Een tijd van 13.8 sec. is voor Zee land een behoorlijke prestatie, gezien ook het resultaat van vorig jaar, toen het kampioenschap op 14.2 sec. stond. Hoogspringen dames was eveneens voor mej. Petiet met 1.25 M., dit is 5 c.M. beneden vorig jaar. Zij werd nu opgevolgd door mej. J. Bos van Marathon. Vèrspringen ging weer naar Noord-Beveland, daar mej. Schuil- werve met 4.67 meter eerste werd, d.i. 44 c.M. beter dan haar clubgenoote vorig jaar. Ook op dit nummer werd mej. Bos van Marathon tweede met een goeden sprong van 4.52 meter. Kogelstooten was voor mejuffrouw v. Driel van Achilles met 7.36 meter, een flink stuk boven nummer twee, mej. Hoencamp, die 6.65 m. haalde. Vorig jaar was mej. v. Driel eerste met 7.01 meter. Mej. Roelse (Marathon) bracht discus op haar naam met 20.75 M. vóór mej. van Driel. Speer werpen was voor mej. van Hoeve met 20.14 M., eenige c.M. boven haar clubgenoote mej. v. Driel. Bij de heeren heeft Boreel van E.M.M. in zijn bekenden fraaien stijl op z'n gemak alle tegenstan ders op de 100 en 200 meter van zich afgeschud in resp. 11.7 en 26.4 sec. Tweede werden resp. P. Kambier (E.M.M.) en C. Bos (Marathon). Voor de eerste maal werd 'n Zierikzeeënaar kam pioen op de 1500 meter en wei G. A. v. Zuijen (Rust Roest) in 4 m. 42 sec., gevolgd door Bruijn- ooge, die er gedurende deze kampioenswedstrijden hopeloos uit was. De 10.000 meter liep van Sorge (Marathon) alleen en legde deze af in 42 m. 21.8 sec. Zou het niet beter zijn dit nummer te laten vervallen? 'n Succes wordt 't niet of het moest zijn een lach-succes. De 400 M. werd gewonnen door P. Kambier E.M.M. in precies 1 minuut, terwijl de Baare (Wilhelmina) tweede werd. De 5000 meter was voor Moermond (Rust Roest) met als tweede Bruijnooge (Marathon). De 800 M. was weer voor 'n E.M.M.-er n.l. Opdorp, gevolgd door zijn clubgenoot Barentsen. Hoog- en vèrspringen waren voor de E.M.M.-ers de Bruijn en J. J. v. d. Schuur met 1.70 M. en 6.47 M., terwijl op den iii; De 800 M. hardloopen op de Zeeuwsche athle tiekkampioenschappen. C. v. Opdocp (2de op de foto) werd overwinnaar op dezen afstand. De athletiekwedstrijden te^a, Vlissingen. Een spannend moment uit het nummer 800 M. hardloopen. De winnaar Van Opdorp be zet hier nog steeds de tweede plaats. Moermond (aan den kop) won het lange afstand nummer (5 K.M.) op de athletiekkampioenschap pen te Vlissingen. hinkstapsprong drie E.M.M.-ers elkaar opvolgden met als eersteW. Vreeken met 12.55 M. De beide polsstoknummers waren met 2.70 en 7.99 M. resp. voor J. B. D. Aerssens en J. Parent van Marathon. Een ongeldige sprong van Parent van 8.60 M. dient gememoreerd te worden. Kogelstooten weer een E.M.M.-er, n.l. J. J. Schipper met 11.50 M. evenals discuswerpen, A. W. Vreeken met 32.67 M. en speerwerpen P. Kambier 40.36 M. Verschillende prestaties zijn ver boven die van vorig jaar gekomen, ver schillende nieuwe krachten hebben verrassende hoedanigheden getoond, zoodat wij redelijkerwijze een voortdurende stijging van de prestaties mogen ver wachten. Zeer zeker zijn ook enkele nummers minder goed geslaagd en de prestaties beneden die van vorig jaar gebleven. Dat kan volgend jaar beter worden, mede omdat het vaak te danken was aan een minder goede ge steldheid van het terrein. Bij polshoog b.v. was dit o.i. alleen de oorzaak, dat het kampioenschap 30 c.M. onder 1932 bleef.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 27