No. 7 VRIJDAG 14 JULI 1933 195 De nieuwste reclame is de reclame in en uit de lucht; niet de luchtschrijoerij met letters van rook, want dat is al weer oud, maar de gesproken reclame vanuit een vliegmachine. Een Ita- liaansch vliegtuig, dat hiervoor ingericht is, is naar ons land gekomen. Wat in de machine door den omroeper gesproken wordt, is vanaf een hoogte van ongeveer 1000 M. op de aarde hoorbaar. Het vliegtuig heeft den naamDe stem uit de lucht is de stem van het volk. Een der eigenaardigste harddraverijen in ons land is die te Appingedam. die de vorige week plaats had voor den 113den keer. De prijzen f250. f125, f75 en f25 worden in klinkende munt in zakjes aan den gevel van het stadhuis opgehangen. Nederland gaat modern en mondain doen. De speeltafel is in de baplaatsen gekomen, de heer Breetvelt heeft een ontwerp gemaakt voor een auto-pier in zee. Op deze pier is plaats voor een theater, speelzaal, tennisbanenen groote banen voor wandelaars en auto's. Onderhande lingen zijn gaande om het plan te verwezenlijken. De grootste en sterkste zee-sleepboot der wereld zal een Neder- landsche sleepboot zijn, de Zwarte Zee, die te Kinderdijk van stapel is geloopen. De boot wordt te Amsterdam door werkspoorvan machines voorzien, waarna over enkele maanden de proefvaart gehouden sal worden. Groot en klein, maar allebei kampioen de groote in de afdeeling St. Bernards, de kleine in de afdeeling Pekingeezen, op de groote honden tentoonstelling te Nijmegen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 3