1 Lokkende vacantie-vreugd. waarbij 't goede humeur hier niet ontbreekt. veert nu juist een verve lende familie met lastige kinderenHet hotel, dat men rustig waande, blijkt verborgen luidruchtigheden te bezitten, en het als mon dain geannonceerde hotel is in werkelijkheid 'n dorpsche gelegenheid, waar de dans vloer allesbehalve veert.... En zij, die de 'genoemde vrije natuur introkken, tref fen slecht weer, zij komen in een mierennest terecht, of het mooie plekje dat ze hadden uitgekozen, blijkt verboden grond te zijn Ja, lieve menschen, zoo is er altijd wat.... Maar, ziet u, wat er in waarheid niet deugt, is uw slecht humeur, dat eigenlijk een vacantie in het geheel niet verdient, omdat ge behoort tot het gilde der mopperaars, dat nooit genoegen neemt met de werkelijkheid. Alles in dit leven heeft zijn schaduwzijden, zelfs het meest begeerenswaardige de vacantie. Schakelt dus in alles wat ge aan opti misme bezit en aan werkelijkheidszin. Gij zelf zult uw vacantie moeten maken tot iets moois het prachtigste hotel en de. schitterendste zonsonder gang vermogen dat niet alleen. En dan, als gij deze waarheid hebt aanvaard, trekt dan uw eigen land in. Want het is dit jaar de vacantie van het eigen land Niet de gejaagde trips naar 't buitenland, waar ge in enkele dagen een overladen programma moet verwerken, maar de kalme tournée door het vredige vaderland, dat behalve schoonheid een ongeëvenaarde rust biedt. In het bijzonder Zeeland. Het is verheugend, Het seizoen opent: dit wil eigenlijk zeggen: het seizoen opent NIET. Want't is tegen woordig zoo, dat we de meeste mooie dagen in het voorjaar krijgen, om te eindigen met een zeer natten nazomer, die onze beste stem ming en de meest spontane vacantievreugd vergalt. Inderdaad het is een kunst, vacantie te nemen, en deze vacantie ook profijtelijk te maken. Daartoe behoort méér dan een goedgevulde beurs, ja, we mogen wel zeggen een goedgevulde beurs is in het geheel niet meer noodig. Want sinds het leven in de vrije natuur populair is geworden, kan men met een tentje reeds heel tevreden zijn. terwijl de mooie, rustige omgeving van 't Schouwsche duingebied kalmeerend werkt op het slechte humeur. Tooneeltjes, die er de goede stemming wel inhouden Neen, allereerst het goede hu meur, het onverstoorbaar optimis me, dat noodig is, wil men werke lijk genieten. AI degenen die vanuit hun sleurleven rneenen te stappen in een zevenden hemel van va- cantie-zaligheden, kunnen niet anders dan diep teleurgesteld ein digen. Want niets op deze aarde is volmaakt, ook de vacantieweek niet. In het pension, dat na zoo veel zoeken is uitgekozen, arri-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 8