heeft een plaats ver overd in de harten van degenen, die van rost honden. en water bren gen verkoeling aan onze Zeeuw- op warme dagen! sche stranden Domburg, de parel onzer vacantie-oorden. west zich steeds verder gaat ontwikkelen in de richting van een vacantie-streek. Het is goed gezien, omdat de huidige bestaansmiddelen momen teel niet meer toereikend zijn, en men naar andere bronnen moet zoeken. En welke geeft meer zeker heid dan die van het vreemdelingenverkeer Laat ons de werkelijkheid zien als een bepaalde cate gorie van personen door de crisis is weggevaagd, althans in zooverre, dat er dit jaar geen vacantie- reis op het program staat, dan heeft de categorie, welke andere jaren naar het buitenland ging, ook een tik gekregen, maar zoo, dat het een verblijf in eigen land nog wel kan betalen. Inderdaad heet het hieraltijd prijs, en het zou wel heelemaal mis moeten gaan, wilde op een zekeren dag een einde komen aan deze opschuiving van reizende groepen. Vacantie-verblijven hebben altijd toekomst, en Zeeland heeft een heel mooie toekomst. Het is begonnen met Walcheren, terecht Zeelands tuin genaamd, eiland dat betrekkelijk nog maar kort geleden (en het eerst door vreemdelingen werd ontdekt, en dat zich in een steeds toenemend bezoek Ook Vrouwenpolder attractie eens een wonderbron of iets dergelijks te gaan ontdekken. Schouwen behoeft dit niet meer te doen. Renesse heeft nog altijd zijn befaamd „borrelputje", niet zoo genoemd, omdat Zondag- vierende heeren daar vroeger jaren een borreltje plachten te drinken, maar omdat deze put gassen bevat, welke het water in voortdurende beweging houden. Wie weet, wat de toekomst daaromtrent nog openbaren zal Maar, Schouwen heeft andere attracties, en het lijkt wel, of dit eiland alle andere Zeeuwsche vacantie-gebieden aardig de loef gaat afsteken. Allereerst heeft het eenige groote maatschappijen welke de ontwikkeling in dezen zin met kracht doorvoeren. Anderzijds is er de geheele beweging rondom Haamstede met zijn in korten tijd ver maard geworden Schouwsche Boer. En wie deze min of meer mondaine drukte den rug wil toekeeren, hij ga naar Renesse, waar een steeds toenemend aantal aardige zomerhuizen op gasten wacht, of naar Westenschou- wen en Burgh, waar men evenzeer de stilte kan beminnen, met een keur van natuurschoon. Inderdaad, Schouwen biedt veel. Zoo wij vernamen, heeft het In tern. kamp van de Vredesscouts dit eiland voor zijn jaarlijksche bij eenkomst uitgekozen, én zal het zijn tenten opslaan op een der groote kampeerterreinen van de fa. Beye en Co te Renesse. Maar ook andere, groote kampen zullen het eiland bezoeken, terwijl ook de nieuwe jeugdherberg te Schudde- beurs wel haar contingent bezoekers zal opeischen. Alles en alles kan het seizoen met verwachting, en blijde ver wachting, tegemoet worden gezien. Het belooft dit jaar buitenmate druk te worden in Zeeland, en, afgezien van het vertier, dat hier mede geboden wordt, kan dit ook uit econo misch gezichtspunt slechts verheugen. VRIJDAG 14 JULI 1933 Het seizoen opent en er komt weer leven op de Zeeuwsche stranden. mag verheugen. Inderdaad heeft men daarvoor ook gewerkt. En in den beginne is dit altijd noodig later vloeit de stroom vanzelf, en bij Walcheren is dit nu al min of meer het geval. Maar ook de andere deelen van dit gewest zitten niet bij de pakken neer. Aan Breskens de eer, dat het van feitelijk niets iets héél aardigs heeft gemaakt. De Breskenaars zijn handige jongens, zij hebben ingezien dat men wel een stroompje kon aftakken van den grooten stroom, en dit is inderdaad ook gebeurd. Er is daar hard gewerkt, en met resultaat. Alleen zouden we den Breskenaars nog willen adviseeren ter meerdere

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1933 | | pagina 9